MojAndroid

Od predstavenia odľahčeného operačného systému Android Go prešlo už približne 5 rokov. Ide o systém, ktorý sa nasadzuje na zariadenia s veľmi obmedzeným množstvom operačnej pamäte, vnútorného úložiska či hrubého výkonu ako takého. Android Go sa vyznačuje aj odľahčenými verziami Google aplikácií. Teraz čínske Xiaomi prišlo so svojim vlastným riešením na túto problematiku. Ide o nadstavbu MIUI Go. Čo prináša nám prezradil portál GizChina.

Grafická nadstavba pre systém Android 11 Go Edition?

Na trhu sa objavilo len zopár smartfónom s nasadeným systémom Android Go. Tie nezožali najväčšiu popularitu a preto sa výrobcovia rozhodujú pre použitie plnohodnotných verzií Androidu aj do svojich najlacnejších modelov. Xiaomi sa teraz pokúsi obnoviť pokus o vytvorenie “lite” verzie operačného systému pre mobilné telefóny. Nazýva ho MIUI Go a ide o niečo podobné, ako Android Go, lenže v čínskom podaní.

POCO M4 Pro MIUI Go
POCO M4 Pro | Zdroj: Michal Chabada

MIUI Go má zamieriť na smartfóny s malým množstvom operačnej pamäte a bude pravdepodobne postavené na samotnom Androide 11 Go Edition. Nadstavba bude disponovať odľahčenými Google aplikáciami, ako napríklad YouTube Go, Gmail Go, Google Maps Go a podobne.

Tieto aplikácie sa snažia zaberať čo najmenšie množstvo interného ukladacieho priestoru pre používateľské dáta. Systém bude mať iba tie najviac nevyhnutné funkcie a ostatných potenciálne nepotrebných vecí sa prakticky zbaví. Celkový dizajn softvéru bude taktiež zjednodušený.

MIUI Go má najprv zamieriť na lacný smartfón POCO C40

Prvým smartfónom s nasadeným systémom Android 11 Go Edition a grafickou nadstavbou MIUI Go má byť POCO C40. Tento telefón sa bude vyznačovať novým procesorom s označením JLQ. Sme veľmi zvedaví, ako to celé nakoniec dopadne a či sa čínskemu gigantovi podarí opäť priniesť slávu Androidu, určenému pre tie cenovo najdostupnejšie smartfóny.

Náš tip
Android 13 ponúkne zlepšený výkon v hrách

19.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+