MojAndroid

Hráči mobilných hier sa dočkajú lepšieho zážitku z hrania po aktualizácii na Android 13. Webový portál Android Authority tvrdí, že v zdrojovom kóde vývojárskej verzie nadchádzajúcej verzie Androidu bola nájdená novinka, ktorá sa týka zvýšenia výkonu v hrách.

Android 13 má priniesť kratšie časy načítavania hier

Metóda s pomenovaním setGameState povolí hrám, aby dostali prioritu v zaťažovaní CPU. Dočkať by sme sa tak mali rýchlejšieho načítavania hier. Okrem toho je zrejme možné počítať aj so všeobecným zlepšením výkonu zariadenia počas toho, ako na ňom beží nejaká hra.

PUBG Mobile Android 13
PUBG Mobile | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vývojári tak budú môcť do svojich hier implementovať funkciu, ktorá bude schopná navýšiť výkon CPU počas toho, ako prebieha načítavanie. Práve načítavanie patrí k jedným z najhlavnejších dôvodov, prečo sme svedkami pomalšieho chodu hier na Android zariadeniach. Okrem toho má byť Android 13 pripravený na programovateľné shadery.

Možno sa teda dočkáme krajšie vyzerajúcich hier, pokiaľ vývojári zoberú túto novinku do vlastných rúk. Programovateľné shadery majú priniesť viac možností, ako súčasne používané RuntimeShaders. Uvidíme, či Android 13 bude skutočne prelomovou verziou z pohľadu na mobilné hry. Zatiaľ tomu množstvo vecí naznačuje a my sa na príchod stabilnej verzie Androidu 13 už tešíme.

Náš tip
Ako bude Google nazývať verzie Androidu po písmene “Z”?

17.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+