MojAndroid

Audio-sociálna sieť Clubhouse sa rýchlo stala veľkým hitom a viaceré spoločnosti, vrátane Facebooku a Twitteru, začali pracovať na jej konkurentoch. Teraz sa k ním oficiálne pripája Xiaomi. Spoločnosť oživila svoju neúspešnú četovaciu aplikáciu MiTalk a prerobila ju na klon Clubhousu, informuje portál Gizmochina.

Aplikácia MiTalk dostala druhú šancu

Spoločnosť Xiaomi vydala v novembri 2010 četovaciu aplikáciu s názvom MiTalk. Bolo to ešte pred tým, ako sa aplikácia WeChat stala najobľúbenejšou četovacou aplikáciou v Číne. MiTalk taký obľúbený nebol a Xiaomi sa 19. februára 2021 rozhodlo službu vypnúť. No všetci ostali prekvapení, keď že len 7 dní na to spoločnosť túto aplikáciu oživila a spravila z nej klon sociálnej siete Clubhouse.

S oznámením oživenia aplikácie sa zmenil aj jej popis v obchodoch s aplikáciami. Podľa jej oficiálnej webovej stránky je nový MiTalk „aplikáciou hlasového četovania pre profesionálov“. Z popisu je jasné, že ide o klon Clubhousu.

MITALK, ZAČNI ODZNOVA.

NOVÝ „MITALK“ JE APLIKÁCIA HLASOVÉHO ČETOVANIA PRE PROFESIONÁLOV. TU SI MÔŽETE VYPOČUŤ PROFESIONÁLOV Z RÔZNYCH ODVETVÍ A ZAPOJIŤ SA DO DISKUSIE S NIMI; MÔŽETE VYTVÁRAŤ TÉMY, KTORÉ VÁS ZAUJÍMAJÚ, ZDIEĽAŤ A ROZOBERAŤ NÁPADY S PRIATEĽMI A KOLEGAMI.

V SÚČASNOSTI JE APLIKÁCIA V UZAVRETEJ BETA FÁZE. VEREJNÁ BETA VERZIA BUDE V BUDÚCNOSTI DOSTUPNÁ NA OFICIÁLNYCH WEBOVÝCH STRÁNKACH. ĎAKUJEME ZA VAŠU POZORNOSŤ.

Zatiaľ len pre zamestnancov Xiaomi

V súčasnosti môžu túto aplikáciu používať iba zamestnanci spoločnosti Xiaomi v Číne. Aplikácia bude neskôr dostupná pre širokú verejnosť, no iba v Číne a bude fungovať na pozvánky, rovnako ako Clubhouse.


Xiaomi Mi 10T Pro za najlepšiu cenu

Aj keď je MiTalk klonom aplikácie Clubhouse (ktorá je v Číne zakázaná), je oficiálne k dispozícii v obchodoch Google Play aj App Store. Pre Xiaomi je to dobrá príležitosť preniknúť na tento nový trh. Ale stojí za zmienku, že v Číne už existuje niekoľko konkurentov aplikácie Clubhouse, napríklad aplikácie Dizhua, Tiya alebo Yalla.

Náš tip
Je aplikácia Clubhouse bezpečná?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+