MojAndroid

Náročnosť Android aplikácií na hardvér sa každým rokom zvyšuje, čo môže byť problém hlavne pre staršie alebo lacné smartfóny. Uvedomujú si to aj ich tvorcovia a často preto vydávajú ich odľahčené (Lite) verzie. Najnovším prípadom je podľa portálu TechCrunch Microsoft, ktorý prináša pre takéto zariadenia aplikáciu Outlook Lite.

Odľahčený Outlook Lite sa hodí aj v oblastiach so slabším internetovým pripojením

Outlook je jedným z najpokročilejších emailových klientov pre Android. Umožní nielen spravovanie vašich emailových správ na prakticky akomkoľvek emailovom účte (vrátane Gmailu), ale aj agendy v rámci kalendára vo vašom Microsoft účte. Rovnakú funkcionalitu by mala ponúknuť aj jeho odľahčená verzia Outlook Lite.

Outlook Lite | Zdroj: TechCrunch.com

Nová aplikácia má veľkosť iba 5 MB, čo je razantne menej než pôvodná aplikácia, ktorá má veľkosť až 80 MB. Samozrejme Ide o veľkosť inštalačného súboru, ktorý sa nachádza v obchode Google Play.. Podľa Microsoftu sa dá aplikácia spustiť aj na Android zariadeniach, ktoré majú menej ako 1 GB RAM. Možno ešte lepšou správou je, že by mala aplikácia bezproblémovo fungovať aj pri pomalšom 3G a 2G pripojení.

Aplikácia tak bude určená nielen pre menej výkonné telefóny s Androidom, ale bude výhodná aj pre výkonnejšie smartfóny v oblastiach s horším pripojení k internetu.  Momentálne je aplikácia  dostupná v krajinách: Argentína, Brazília, Čile, Kolumbia, Ekvádor, India, Mexiko, Peru, Saudská Arábia, Južná Afrika, Taiwan, Thajsko, Turecko a Venezuela.  Microsoft však potvrdil, že tento zoznam krajín sa  postupne rozšíri.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra alebo vivo X80 Pro? Porovnanie nočných fotografií | VYHODNOTENIE

 

 

6.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+