MojAndroid

Obchod Google Play obsahuje množstvo alternatívnych launcherov a jedným z nich je aj Microsoft Launcher. Spoločnosť Microsoft, ktorá za ním stojí, sa snaží ponúknuť kvalitné alternatívy k väčšine Google aplikácií a tak musí neustále vylepšovať ich funkcie. Podľa portálu TheVerge tak teraz urobila práve u aplikácie Microsoft Launcher.

Aká je filozofia Microsoft Launcheru?

Microsoft Launcher ponúka oproti iným alternatívnym launcherom oveľa jednoduchšiu formu zobrazenia plochy a zoznamu aplikácií. Základom je spodné vyhľadávacie pole, ktoré je samozrejme prepojené so službou Bing od Microsoftu, a spodný dok, ktorý sa vysúva dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je ťah, kedy sa zobrazia vybrané aplikácie, skratky k systémovým funkciám a nastavenie jasu.

Druhý spôsob je kliknutie, ktoré zobrazí kompletnú ponuku nainštalovaných aplikácií vo vertikálnom smere s abecedným poradím. Samozrejmosťou je bočný informačný panel s kalendárom, úlohami alebo poznámkami synchronizovanými cez služby ako MS Outlook. Nová verzia s označením v6 tieto funkcie ešte rozširuje.

Čo prináša aktualizácia Microsoft Launcheru?

Aktualizácia Microsoft Launcher prináša okrem nového dizajnu aj lepšiu optimalizáciu, efektívnejšiu prácu s operačnou pamäťou a batériou alebo rýchlejší štart aplikácií. Pribudol aj tmavý režim, ktorý si aktivujete buď manuálne alebo automaticky podľa nastavenia systému. Launcheru pribudla aj podpora balíčkov, ktorými možno zmeniť vzhľad ikon aplikácií.

Novinkou je aj integrácia tapiet Bing, ktoré sa môžu meniť automaticky každý deň podobne ako v systéme Windows 10. Informačný bočný panel umožní sledovať aktuálne správy z vybraných médií podľa záujmov používateľa. Microsoft Launcher tiež konečne podporuje zobrazenie na šírku, čo sa hodí hlavne u tabletov.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher
Price: Free
  • Microsoft Launcher Screenshot
  • Microsoft Launcher Screenshot
  • Microsoft Launcher Screenshot
  • Microsoft Launcher Screenshot
  • Microsoft Launcher Screenshot
Náš tip
Akcia: 16 platených hier a aplikácií je v Google Play zadarmo

 

21.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+