MojAndroid

Priestor na poli s internetovými vyhľadávacími nástrojmi má takmer úplne pod palcom spoločnosť Google. Tento fakt však, samozrejme, nebráni inováciám ani ostatným hráčom na trhu. Druhý najrozšírenejší vyhľadávač, Bing, ktorý patrí pod spoločnosť Microsoft prináša v najnovšej verzii zaujímavé novinky.

Konkrétne ide o novú funkciu vizuálneho vyhľadávania, ktorú Microsoft pridal do Android aplikácie vyhľadávača Bing. Používateľ vyberie fotografiu z galérie alebo ju jednoducho nasníma svojím smartfónom a Bing sa ju pomocou umelej inteligencie pokúsi identifikovať. Tu však nové funkcie nekončia. Okrem identifikácie ponúkne vyhľadávač používateľovi aj ďalšie informácie o nasnímanej fotografii v podobe podobných obrázkov alebo externých odkazov. Nová funkcia bude dostupná aj pre používateľov Microsoft Launchera a aplikácie internetového prehliadača Microsoft Edge. Podpora funkcie pre operačný systém iOS bude k dispozícii o niečo neskôr.

V aplikácii môžete taktiež nasnímať QR kódy alebo získať informácie o produktoch, ktoré by ste si chceli kúpiť, no neviete o nich žiadne bližšie informácie. Po vyfotografovaní tovaru vám aplikáciu ponúkne údaje o produkte spolu s miestom a prípadne aj cenou, kde možno tovar zakúpiť. Podobné riešenie poznáme z aplikácie Amazon Assistant, ktoré funguje v spolupráci s obchodom Amazon.

Všetky zhotovené fotografie prispievajú k rozširovaniu databázy obrázkov, takže s postupom času by mohla aplikácia ponúkať skutočne relevantné výsledky. Používate internetový vyhľadávač Bing od Microsoftu? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+