MojAndroid

Windows Phone môže byť síce minulosťou, avšak stále sa nájdu jedinci, ktorí milujú operačný systém Microsoftu. Pre tých je vhodný launcher Microsoft Launcher. Tento “spúšťač” využíva výraznú estetiku systému Windows a poskytuje prístup k funkciám, ktoré sú vhodné pre nadšencov Microsoft ekosystému. Nová beta verzia launchera – v5.0 – pridáva Timeline, funkciu, ktorá synchronizuje nedávnu aktivitu medzi smartfónom a Windows desktopom.

Timeline je najúčinnejšia, ak používateľ využíva aplikáciu Edge, pretože mu bude zobrazovaná aktivita prehliadania. Timeline integruje aj Office, takže budete môcť pracovať na jednom Word dokumente aj vo svojom počítači, ale aj v telefóne. Funkcia je spárovateľná aj s novo predstavenou aplikáciou od Microsoftu “Your phone”, ktorá umožňuje spárovať aplikácie medzi Android zariadením a Windows počítačom.

Funkcia prichádza ako súčasť väčšej aktualizácie

…ktorá upravuje Feed sekciu launchera, ktorá je čiastočne podobná Google Discover. Feed je teraz rozdelená do troch častí: Timeline, News a Glance. News poskytujú odkazy na najnovšie články a videá, zatiaľ čo Glance poskytuje prehľad udalostí kalendára, najpoužívanejších kontaktov či nedávnu aktivitu na zariadení.

Ďalšími novinkami, ktoré prinesie aktualizácia je viacnásovné zasielanie e-mailov v Cortane či sledovanie real-time lokácie detí používateľa, ktorá sa dá sledovať cez Rodičovskú kartu v sekcii Glance.

Ak však skutočne nie ste oddaným používateľov produktov spoločnosti Microsoft (najmä Edge a Cortana), zrejme sa vám Launcher neoplatí skúšať. Taktiež ak vás ruší miešanie dizajnových prvkov rôznych používateľských rozhraní, Microsoft Launcher by nebol vhodnou voľbou.

Používatelia, ktorí chcú vyskúšať aplikáciu sa môžu zaregistrovať pre beta verziu prostredníctvom Obchodu Google Play.

Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Aktualizovaný Microsoft Launcher ponúka zaujímavé dizajnové a funkčné zmeny
5.10.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+