MojAndroid

Trendom aktualizácií aplikácií tohto roka je určite pridávanie tmavého režimu. Žiadajú si ho používatelia a jeho výhodu už berie na vedomie aj spoločnosť Google. Tá ho implementovala do viacerých svojich mobilných aplikácií ako napríklad Google Fotky a dokonca do novej verzie systému Android 10. Konkurenčný Microsoft nechce ostať pozadu a nedávno ho pridal do svojho emailového klienta Microsoft Outlook. Podľa serveru PhoneArena teraz dostáva internetový prehliadač Microsoft Edge automatický tmavý režim.

Microsoft Edge tmavý režim

Ak nemáte Android 10

Microsoft Edge je priamym konkurentom internetového prehliadača Google Chrome. Rovnako ako Chrome je aj Edge multiplatformovým riešením. Jeho podiel medzi používanými internetovými prehliadačmi je ale podstate menší. Zapnete ho nasledovne: Nastavenia -> Vzhľad -> Motív. Následne máte na výber z troch možností.

Tmavý režim síce prehliadač podporuje už dlhšie, no teraz prišla podpora automatického tmavého režimu. To znamená, že režim sa automaticky nastaví na základe režimu, ktorý máte zvolený v operačnom systéme Android 10.

Microsoft Edge nastavenia

Invertované farby internetových stránok stále chýbajú

Narozdiel od Google Chrome ale Microsoft Edge stále nedokáže invertovať farby internetových stránok. Väčšina internetových stránok má biele pozadie a tmavé písmo. To znamená väčšiu spotrebu energie pri OLED displejoch. V prípade tmavého režimu môže byť pri čiernom pozadí väčšina pixelov vypnutá, čím sa šetrí spotreba. Tmavý režim je tiež, samozrejme, šetrnejší voči očiam počas používania telefónu v noci alebo pri slabšom osvetlení.

Verzia: 1.0.0.1726
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0.1726
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Aplikácia Your Phone od Microsoftu čoskoro umožní telefonovať cez vaše PC
24.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+