MojAndroid

Automobily s autopilotom dnes už nikoho ako novinka neprekvapia, no neustále sa pracuje na ich zdokonaľovaní. Nie však len po technologickej stránke, ale aj po tej dizajnovej. Automobilka Mercedes-Benz vo veľkom štýle prináša (alebo skôr priváža) do Las Vegas svoj autonómny automobil F015 Luxury in Motion. Tento koncept bol už od základov tvorený najmä ako autopilot – čo si všimne každý, kto sa pozrie do jeho vnútra. Cestujúci tu totiž môžu sedieť aj oproti sebe na sedadlách. Rozpráva sa takto pohodlnejšie, ako keď niekomu kričíte do zátylku zo zadného sedadla. Okrem toho, hocikto môže riadiť auto i diaľkovým ovládaním či gestami.

Mercedes_Autopilo2 Mercedes_Pilotauto

Klasika a luxus sa takto podľa Mercedesu dostávajú do modernej doby. Snáď až futuristicky pôsobí predná maska, kde sa nachádzajú farebne kódované LED svetlá. Zvonku sa tak dozviete, čo si auto “myslí”. Podľa svietenia totiž zistíte, či je auto v autonómnom režime, alebo auto samotné môže dávať chodcom znamenie, že môžu prejsť cez cestu. Podobné svetlá nechýbajú ani v zadnej časti.

Toto auto u vášho autorizovaného predajcu Mercedes-Benz však zrejme neuvidíte. Ide naozaj iba o prototyp, ktorý ale veľa napovedá o tom, kam sa táto automobilka bude pri vývoji autonómnych áut uberať.

Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+