MojAndroid

Podľa portálu TheVerge uvedie legendárna módna značka Louis Vuitton na trh ďalšiu verziu svojich hodiniek Tambour Horizon Connected Watches. Zlou správou je, že už nebudú využívať systém Wear OS.

Informácie o nových smart hodinkách sa objavili v niektorých internetových obchodoch

Hodinky majú podľa zdrojov portálu zaujať vďaka 24 LED svetlám, ktoré sú podobné bizarnému svietiacemu reproduktoru od Louis Vuitton. Jeho cena v  obchodoch je 2 890 dolárov a pripomína predmety z vesmírnej opery Hviezdne vojny. Oveľa dôležitejšou informáciou však je, že hodinky sa vzdajú systému Wear OS v prospech proprietárneho operačného systému.

Prvé smart hodinky od Louis Vuitton | Zdroj: TheVerge.com

Informácie o nových hodinkách sa na chvíľu objavili v obchodoch ako HypeBeast, HypeBae a Wareable, ale behom pár hodín boli z ich internetových stránok stiahnuté. Pretože podrobnosti o hardvéri a softvéri boli nejasné, tak sa portál TheVerge rozhodol osloviť Louis Vuitton a jeho materskú spoločnosť LVMH, aby potvrdila existenciu hodiniek. Bohužiaľ značka zatiaľ neposkytla ďalšie podrobnosti.

Podľa informácií, ktoré sa na krátko objavili v obchodoch, majú hodinky dotykovú obrazovku a používateľské rozhranie plne ovládateľné prstom. Potiahnutím prstu v rôznych smeroch sa zobrazia upozornenia, metriky, nastavenia a obrazovka „My Travel“, ktorá ukladá plány a palubné lístky. V popise boli aj prispôsobiteľné možnosti ciferníka a základné funkcie monitorovania zdravia.

Odklon výrobcov od Wear OS, Samsung ide opačnou cestou

Ďalšou zaujímavosťou v popise bolo, že proprietárny operačný systém bol „vyrobený pre iPhone“, ale bol tiež opísaný ako kompatibilný s Androidom a HarmonyOS. Ak by bola informácia o proprietárnom systéme pravdivá, tak by to nebolo prvýkrát, čo sa tradičná značka smart hodiniek s Wear OS v tichosti odklonila od tejto platformy. Nedávno oznámené hodinky Moto Watch 100 sa tiež rozhodli využiť proprietárny softvér s názvom Moto OS.

Konkurenčný Samsung sa pritom nedávno vydal opačnou cestou. Po rokoch využívania vlastného systému Tizen OS osadil nové smart hodinky Galaxy Watch 4 systémom Wear OS 3.0. Dokonca sú to zatiaľ jediné smart hodinky, ktoré novú verziu systému využívajú. Wear OS 3.0 napravuje viacero nedostatkov predošlých verzii systému. Pre plynulý chod Wear OS 3.0 je výrobcom odporúčaný nový čipset Qualcomm Snapdragon Wear 4100.

Náš tip
Motorola edge X30 oficiálne: Brutálny výkon a 50 MP selfie snímač pod displejom

 

11.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+