MojAndroid

Wear OS sa v treťom štvrťroku 2021 stal druhým najväčším operačným systémom pre smart hodinky. Kým v druhom štvrťroku mal len 4 % podiel na trhu, teraz sa toto číslo vyšplhalo na neuveriteľných 17 %. Novinku priniesol portál Sammobile.

Systém za svoj úspech môže poďakovať spoločnosti Samsung, ktorá sa rozhodla vymeniť svoj vlastný operačný systém Tizen za nový Wear OS 3. Ten poháňa populárne hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Najpoužívanejším systémom stále ostáva Watch OS od spoločnosti Apple s 22 % podielom. V porovnaní s prechádzajúcimi štvrťrokmi však jeho popularita klesá veľmi rýchlo. V štvrtom štvrťroku 2020 mal ešte 40 % podiel na trhu, no v prvom štvrťroku 2021 už len 33 %. Druhé miesto doposiaľ patrilo spoločnosti Huawei, ktorá teraz spadla na piate miesto tesne za výrobcu Garmin.

Predaje Samsung hodiniek rástli

Tento štvrťrok sa zmenil aj počet predaných smart hodiniek. Kým Samsung medziročne zvýšil počet predaných kusov z 9,9 % na 14,4 % zo všetkých predaných hodiniek, Apple a jeho podiel medziročne klesol o 10 %. Tretie a štvrté miesto obsadili výrobcovia imoo a Amazfit s 5,8 % podielom a na piatom mieste opäť nájdeme Huawei a jeho 5 % podiel.

Rok 2021 sa však ešte neskončil a pred nami je posledný, štvrtý štvrťrok. Spoločnosť Counterpoint Research poznamenala, že štatistiky sa môžu od tých súčasných líšiť, keďže predaje nových Apple Watch 7 sa do tretieho štvrťroku nepočítali. Taktiež je ťažké predpovedať, ako s trhom zatočia predvianočné nákupy.

Náš tip
Predaje smartfónov budú rásť. Týmto výrobcom sa bude v roku 2022 dariť najviac

23.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+