MojAndroid

Služba LinkedIn nedávno prekvapila oznámením pridania hier do svojej ponuky. Vo viacerých používateľoch to vyvolalo rozpaky, pretože sa služba roky profiluje ako profesionálna firemno-obchodná sociálna sieť. Podľa portálu PhoneArena teraz prekvapí ešte viac, pretože údajne testuje vertikálne videá.

Vertikálne videá v LinkedIn budú asi budiť rozpaky

Vertikálne videá si získali popularitu na sociálnych sieťach ako TikTok, Instagram alebo YouTube. V ich prípade však ide o bežné sociálne siete zamerané na konzum, zábavu alebo šírenie multimédií. Preto podobný krok v prípade služby LinkedIn asi nejedného používateľa zarazí.

LinkedIn
LinkedIn sa profiluje ako pracovný nástroj | Zdroj: Google Play

Na jednu stranu je totiž pochopiteľné, že LinkedIn chce ísť s dobou, ale na druhú to mierne narúša serióznosť tejto služby. LinkedIn dlhé roky slúži pre vytváranie kariérnych vzťahov a z časti aj ako pracovný portál. V profile užívateľa sa nachádza jeho životopis obsahujúci položky kariéra, pracovné miesta a vzdelanie.

Používateľ je zapojený aj do kontaktov svojich kontaktov, čím vzniká previazaná sieť s najrôznejšími skupinami. Je možné vyhľadať bývalých a súčasných kolegov, spolužiakov alebo nájsť nových obchodných partnerov, vďaka možnosti zverejnenia podrobností spolupráce. Používatelia tak berú LinkedIn ako profesionálnu sieť, čo si práve nespájajú s vertikálnymi videami.

Ako budú fungovať vertikálne videá v LinkedIn?

Portál LindseyGamble zverejnil snímky prostredia s vertikálnymi videá ktoré približujú, ako bude novinka vyzerať. Na dolnej lište aplikácie bude pridané tlačidlo pre kartu Video na prezeranie vertikálnych videí, ktoré nahradí tlačidlo plus pre pridanie príspevku. To by sa malo premiestniť vedľa vyhľadávacieho poľa.

LinkedIn
Takto budú vyzerať vertikálne videá v LinkedIn | Zdroj: lindseygamble.com

Po klepnutí na kartu Video sa otvorí kanál s vertikálnymi videami, ktorými môžete prechádzať. Cudzí obsah môžete lajkovať, komentovať alebo zdieľať. Podľa akého algoritmu bude informačný kanál ponúkať obsah, zatiaľ nie je známe. Pri vytváraní vlastných vertikálnych videí, budete mať potom k dispozícii štandardné nástroje, ako sú vloženie textu alebo hudby.

LinkedIn: Jobs & Business News
LinkedIn: Jobs & Business News
Developer: LinkedIn
Price: Free
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
Náš tip
WhatsApp prináša kontrolu kvality odoslaných médií

 

30.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+