MojAndroid

Zdalo by sa, že sociálne siete TikTok a Instagram si dnes konkurujú viac než dosť. Spoločnosť ByteDance, ktorá za TikTokom stojí, to však asi vidí inak. Podľa portálu Econsultancy pripravuje alternatívu k Instagramu, ktorá bude zameraná primárne na fotky.

Novinka sa objavila v kóde aplikácie TikTok

V kóde najnovšej verzie aplikácie TikTok bol totiž nájdený odkaz na softvér s názvom „TikTok Photos“. Malo by ísť údajne o aplikáciu, ktorá by mala byť veľmi podobná Instagramu. V podstate umožní používateľom TikToku vytvoriť svoj vlastný kanál na zdieľanie fotografií. Podľa kódu by tiež mohli prenášať obsah z aplikácie TikTok do aplikácie TikTok Photos.

tiktok titulka
Klasická aplikácia TikTok

Aplikácie tak budú úzko prepojené, ale nová aplikácia by mala cieliť iba na používateľov, ktorí majú radi fotografie a fotografovanie. Paradoxom je, že Instagram bol pôvodne zameraný na fotografie a dnes sa stále viac sústredí na videá. Naopak TIkTok pôvodne cieliť na krátke videá, ktoré od neho Instagram prakticky odkopíroval vo forme Reels videí.

Nová aplikácia asi využije aj algoritmus odporúčania obsahu, ktorú pôvodná aplikácia využíva v rámci sekcie ‘For You Page’ (FYP).  K dispozícii budú asi aj nástroje na úpravu, zvuky a filtre pre prispôsobenie fotografií, čo pomôže vytvárať trendový a kreatívny obsah. Novinka však neprichádza v práve pre firmu šťastnom období.

Americký Kongres  bude totiž hlasovať o návrhu zákona, ktorý by mohol viesť k zákazu TikToku v USA kvôli obavám o zdieľaní dát s čínskou vládou. Prezident Joe Biden nedávno naznačil, že by podporil tento zákon, pokiaľ prejde kongresom. TikTok na to reagoval tvrdením, že americká vláda porušuje ústavné práva svojich vlastných občanov.

Náš tip
Dátum konferencie Google I/O 2024 oznámený. Spoznáme novinky OS Android 15?

 

16.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+