MojAndroid

Keď pred časom oznámila televízna streamovacia služba Netflix, že bude na svojej platforme ponúkať aj hry, veľa ľudí nad tým krútilo hlavami. Teraz sa k podobnému kroku odhodlala obchodne-orientovaná sociálna sieť LinkedIn, čo vyvoláva ešte nechápavejšie reakcie. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

LinkedIn je profesionálnou sociálnou sieťou

Zatiaľ čo Netflix aspoň svojou náplňou patrí do kategórie zábavy, tak sociálna sieť LinkedIn je toho opakom. Jej účelom je totiž vytváranie kariérnych vzťahov a z časti slúži aj ako pracovný portál. V profile užívateľa sa nachádza jeho životopis obsahujúci položky kariéra, pracovné miesta a vzdelanie.

linkedin
Sociálna sieť LinkedIn | Zdroj: GizmoChina.com

Používateľ je zapojený aj do kontaktov svojich kontaktov, čím vzniká previazaná sieť.  Ponúka aj najrôznejšie skupiny. Je možné vyhľadať bývalých a súčasných kolegov, spolužiakov z univerzít alebo nájsť nových obchodných partnerov, vďaka možnosti zverejnenia podrobností spolupráce.

Hry majú podporiť vzťahy a komunikáciu

Pre sociálnu sieť, ktorá je braná ako profesionálny pracovný nástroj, tak bude pridanie hier kontroverzným krokom. Ako na neho budú reagovať používatelia, ukáže až čas. V skutočnosti však nepôjde o arkádové hry, ktoré nájdeme na Netflixe. LinkedIn totiž vyvíja vlastné logické hry s názvom „Queens“, „Inference“ a „Crossclimb“.

LinkedIn
LinkedIn chce viac prepojiť používateľov | Zdroj: Google Play

Cieľom týchto neformálnych hier je podľa popisu hovorcu spoločnosti  „odomknúť trochu zábavy, prehĺbiť vzťahy, a vyvolať konverzácie medzi používateľmi”. Jednou zo zaujímavých možností, ktoré sociálna sieť skúma, je organizovať skóre hráčov podľa pracoviska, čo môže potenciálne vytvára súťaž medzi pracoviskami alebo spoločnosťami. Zatiaľ však však neexistuje oficiálny dátum spustenia hier. Používate sociálnu sieť LinkedIn a čo hovoríte na spustenie hier v jej rozhraní?

LinkedIn: Jobs & Business News
LinkedIn: Jobs & Business News
Developer: LinkedIn
Price: Free
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
  • LinkedIn: Jobs & Business News Screenshot
Náš tip
Samsung Galaxy Watch7 príde v troch verziách
18.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+