MojAndroid

Dnes už to tak vyzerá, že ak chce byť nejaká sociálna sieť úspešná, základom je podpora Stories. Preto aj LinkedIn získava podporu Stories, ktoré majú spájať profesionálov dokopy. Tento trend s funkciou Príbehov rozbehol Snapchat, ktorému to následne ukradol Instagram a neskôr ich rozbehol aj Facebook.

Aby toho nebolo málo, Google chcel mať tiež svoje vlastné príbehy a tak ich spustil na YouTube. Google ich umožní webom vkladať aj do kategórie Objaviť. Dokonca existuje aj doplnok pre WordPress, ktorý vám umožní vkladať Stories priamo do článkov.

LinkedIn Stories: Presne ako na Facebooku
LinkedIn Stories: Presne ako na Facebooku

LinkedIn Stories: Ako na Instagrame

Ak chcete pridať Story na Instagram, všetko, čo potrebujete urobiť, je vytvoriť fotku, upraviť ju a zdieľať. Ostatným používateľom sa na vrchu aplikácie objaví vaša fotka podobne, ako sa zobrazuje už dnes na Instagrame.

Vaše Story sa po 24 samé zmaže, tak ako to poznáte. Ak by ste náhodou o tejto funkcii nevedeli, LinkedIn vám to rád na vrchu aplikácie pripomenie. Ak ste to práve boli hľadať a nenašli ste to, je to preto lebo táto funkcia je zatiaľ dostupná v USA a Kanade. Zvyšok sveta ju dostane v nasledujúcich týždňoch.

LinkedIn Stories znie ako posledná funkcia, ktorú by ste čakali na profesijnej siete, akou je LinkedIn. Avšak hlavná produktová riaditeľka Liz Li tvrdí, že testy tejto funkcie im ukázali, že ľudia sú náchylnejší k zdieľaniu obsahu, keď vedia, že ich obsah tam nezostane navždy, ale zmizne po 24 hodinách.

“Používateľom prišlo zdieľanie odstrašujúce. Dúfame, že Stories namotivujú aj tých ľudí k zdieľaniu, ktorí to predtým nerobili.”, povedala Liz Li pre Engadget.

Ďalšie novinky v LinkedIn

Li taktiež poznamenala, že Stories môžu pomôcť spojiť ľuďoch v týchto ťažkých časoch, keď každý pracuje izolovaný vo svojom domove. Avšak dodáva, že tieto Stories si majú udržať profesionalitu. Stories taktiež budú obsahovať rotujúcu “otázku dňa”, ktorá udrží používateľoch na správnej ceste.

“Nebudete mať v úmysle zdieľať veci, ktoré by ste inak zdieľali na iných sociálnych sieťach,” spomína Liz Li. “To však neznamená, že nemôžete zdieľať obrázok vášho psa…, ale cieľom je udržať konverzáciu na úrovni, na akej by ste ju viedli, keby ste boli na pracovisku.”

Okrem spomínaných Stories sa zmeny dotknú aj vyhľadávania, ktoré dostane možnosti filtrovania a možnosti vyhľadávania online kurzov a iného obsahu z LinkedIn. Správy dostanú ďalšiu funkciu, podobnú Facebooku a to sú reakcie smajlíkom na jednotlivé správy. Taktiež budete môcť začať video hovor priamo z chatu. Video hovory budú k dispozícii od októbra a budú podporovať volania cez Zoom, Microsoft Teams, Slack a BlueJeans.

Mimochodom, vedeli ste, že LinkedIn vlastní Microsoft?

LinkedIn: Jobsuche & mehr
LinkedIn: Jobsuche & mehr
Developer: LinkedIn
Price: Free
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot
  • LinkedIn: Jobsuche & mehr Screenshot

25.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+