MojAndroid

Aplikácia Zoom, ktorá si nedávno prešiel obrovským škandálom s únikom dát, predstavuje svoju novú aktualizáciu na verziu 5.0, zameranú na bezpečnosť. Zoom taktiež pripravil 90 dňový plán bezpečnosti. Ten má slúžiť na vylepšenie bezpečnostných chýb, ktoré viedli k tomu, že aj samotný Google alebo NBÚ pred ním varovali. Prvým krokom bolo zavedenie šifrovania AES 256-bit GCM, vďaka tomu sa vám už nikto nenabúra do konferenčného hovoru.

„Som hrdý na to, že sme dosiahli tento krok v našom 90-dňovom pláne, ale toto je len začiatok. Naše podnikanie budujeme prinášaním radosti našim zákazníkom. Získame dôveru zákazníkov a vyčaríme im radosť s našim neochvejným zameraním na poskytovanie najbezpečnejšej platformy.“ hovorí Eric S. Yuan, generálny riaditeľ spoločnosti Zoom.

Po prešľapoch s bezpečnosťou bude náročné získať si opäť dôveru zákazníkov, no snáď sa im to podarí. Väčšina ich zákazníkov už zrejme prešla na iné alternatívy Zoomu.

Novinky, ktoré prináša Zoom 5.0

  • AES 256-BIT GCM šifrovanie – Šifrovanie účtou cez GCM naprieč aplikácie Zoom Video Webinar, Zoom Meeting a Zoom Phone Data,
  • Kontrola presmerovania dát – Zoom 5.0 umožní administrátorom konferenčných hovorov vybrať regióny s dátovými centrami, cez ktoré štáty bude smerovať svoje hovory,
  • Ikonka Zabezpečenie – Všetky funkcie zabezpečenia Zoomu budú odteraz dostupné pohromade pod touto ikonkou,
  • Robustné ovládanie pre správcov – Správcovia budú môcť nahlásiť používateľa priamo Zoomu,
  • a mnoho ďalších.

Väčšina noviniek je dostupná už dnes, nahlásenie používateľov a šifrovanie komunikácie bude dostupné s príchodom Zoomu 5.0, ktorý príde koncom týždňa. Viac informácii nájdete na blogu Zoomu. Taktiež nezabudnite sledovať aktualizácie Zoomu priamo v aplikácii.

Nová sekcia – nákupný poradca

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vyberáme v nej tie najlepšie fotomobily, ktoré si môžete kúpiť tento rok.

23.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+