MojAndroid

Súčasná nepriaznivá situácia vo svete pomáha masívnemu prechodu k digitalizácii, čoho súčasťou je aj práca z domu. V tejto súvislosti získala obrovskú popularitu video-konferenčná aplikácia Zoom, ktorú však majú trápiť rôzne bezpečnostné problémy. Aj z tohto dôvodu Google zakázal Zoom na všetkých svojich firemných počítačoch.

Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí pracujú z domu a pre pravidelnú komunikáciu so šéfom či inými členmi tímu využívate práve túto aplikáciu pôvodom z USA. Fakt, že sa v posledných týždňoch stala terčom kritiky nie je možné poprieť, no Google sa túto situáciu rozhodol riešiť radikálne. Dáva to však zmysel, nakoľko ide o veľkú firmu pracujúcu s obrovským množstvom dát. No a Zoom je taktiež priamou konkurenciou ich vlastnej služby.

Nie, radšej Google Meet

Nárast v popularite Zoom-u je pochopiteľný, predsa len ide o šikovné riešenie pre dnes nemožné osobné stretnutia. Napríklad v marci ale aplikácia čelila kritike kvôli odosielaniu dát o užívateľoch priamo na servery Facebooku. S tým síce hneď nasledujúci deň prestala, krátko na to prišiel bývalý NSA hacker s ďalším odhalením. Zistil, že tretia strana môže kontrolovať mikrofón či web kameru používateľov a dokonca získať kontrolu nad počítačmi Apple iMac. Ďalší taktiež prišli na to, že hovory v skutočnosti vôbec neboli šifrované a niektoré relácie boli dokonca prepojené cez servery v Číne. Vraj omylom.

Toto všetko sú veľmi závažné problémy, ktoré aplikácii vôbec nepridávajú na dôveryhodnosti. Kroky internetového giganta sú preto pochopiteľné. Google ešte minulý týždeň rozposlal svojim zamestnancom e-mail, v ktorom ich na blížiace sa opatrenie upozornil. Od tohto týždňa tak Google zakázal Zoom na všetkých firemných počítačoch.

Vo vyjadrení sa spomínajú predovšetkým obavy o bezpečnosť, čo je v prípade tak veľkej firmy úplne samozrejmé: „Nedávno náš bezpečnostný tím informoval zamestnancov o tom, že desktopový klient pre Zoom naďalej nebude fungovať na firemných počítačoch, nakoľko nespĺňa naše bezpečnostné štandardy pre aplikácie používané našimi zamestnancami. Zamestnanci, ktorí používali Zoom pre kontakt s rodinou a priateľmi môžu aplikáciu naďalej využívať cez webový prehliadač alebo mobil.”, informoval hovorca Google server BuzzFeed.

Nedávno sme vás informovali o Android aplikáciách, ktoré by ste rozhodne nemali mať nainštalované.

Nová sekcia: Nákupný poradca

Zvažujete kúpu tabletu pre svoje ratolesti a neviete sa rozhodnúť? Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých modelov, ktoré si momentálne môžete kúpiť. Hľadáte smartfón či príslušenstvo? Navštívte nášho nákupného poradcu, ktorý vám s výberom pomôže.

11.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+