MojAndroid

Aj napriek tomuto ťažšiemu obdobiu vždy chceme dať svojim ratolestiam to najlepšie, čo môžeme. Či už sa vaše deti radi hrajú hry, sledujú rozprávky, alebo potrebujú používať komunikačné aplikácie kvôli online vyučovaniu, veľmi dobrou investíciou môže byť nejaký ten tablet. Ide predsa o niečo medzi smartfónom a osobným počítačom, má to veľkú obrazovku a predsa to nie je až tak drahá záležitosť. Vybrali sme tak pre vás päticu skvelých tabletov, ktoré potešia nejedného žiaka.

Na našom webe si môžete prečítať aj ďalšie zaujímavé výbery smartfónov do 100, 250 alebo 300 eur. Taktiež tu nájdete najlepšie fotomobily, ktoré môžete kúpiť u našich operátorov a omnoho viac. Nechýbajú výbery príslušenstva pre rôzny smartfóny či téma smart hodiniek.

Lenovo TAB M8

Prvým tabletom na našom zozname je Lenovo TAB M8. Ide o vcelku kompaktný tablet, ktorého displej má uhlopriečku veľkú 8 palcov. Rozlíšenie zobrazovacieho panela pritom činí 1280 x 800 pixelov, avšak kvôli menším rozmerom budú filmy, videá a hry vyzerať na 720p veľmi dobre, vzhľadom na skvelú cenu, za ktorú sa tablet predáva.

Vo vnútri sa okrem čipsetu MediaTek Helio A22, ktorý má štyri jadrá, nachádza aj operačná pamäť, ktorá má veľkosť 2 GB. Do interného úložiska sa zmestí 32 GB dát. Z konektivity na záver poteší Wi-Fi, Bluetooth a GPS.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Lenovo TAB M10

Lenovo TAB M10 je ďalším zariadením z obľúbeného a predovšetkým cenovo dostupného modelového radu čínskeho výrobcu. Tentokrát prístroj disponuje rozmernejším, 10,1-palcovým displejom s rozlíšením 1280 x 800. Tým pádom je prístroj lepší predovšetkým na vzájomnú komunikáciu. Videá teda budete môcť sledovať iba v 720p rozlíšení, čo nie je na tak veľkej obrazovke nejako okulahodiace.

Na príležitostný film však samozrejme nejde o žiadnu katastrofu. Dobrý výkon by mal zabezpečovať procesor Snapdragon 429, ktorý má štyri jadrá. RAM má 2 GB a interné úložisko zas 32 GB. Ako môžete vidieť, ide o tablet pre základné potreby, avšak vďaka nízkej cene si získa svojich potenciálnych kupcov. Okrem Wi-Fi mu totiž nechýba ani Bluetooth či GPS.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019)

Pre milovníkov juhokórejskej spoločnosti Samsung sme pripravili vydarený tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019). Ten poteší skutočne pekným, 10,1-palcovým displejom s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov. Sledovanie akéhokoľvek obsahu na tejto obrazovke bude teda zážitkom. Nachádza sa tu už osemjadrový procesor Exynos 7904A, od ktorého by sme očakávali lepší výkon, ako od predošlých modelov.

Škoda, že veľkosť operačnej pamäte ostala na hodnote 2 GB. Interné úložisko má taktiež stále kapacitu 32 GB. Veci, ako Wi-Fi, Bluetooth a GPS sú už samozrejmosťou. Cena tohto tabletu je už však o čosi vyššia, avšak tento prístroj prináša mnohé dôležité vylepšenia, oproti konkurencii od firmy Lenovo.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Huawei MediaPad T5 10

Nesmieme zabudnúť ani na populárne tablety z dielne čínskeho Huawei. Konkrétnejšie sa dostalo na MediaPad T5 10, ktorý má 10,1-palcovú obrazovku s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov. Opäť očakávame, že kvality displeja by mali byť na tom podstatne lepšie, ako v prípade prvých dvoch modelov. Rozlíšenie na tak veľkej uhlopriečke totiž dokáže urobiť poriadnu zmenu.

Pokiaľ ide o výkon, vylepšenia museli nastať i v tomto segmente. Osemjadrový Kirin 659 a 3 GB RAM sľubujú predsa len niečo viac. Teda, aspoň pokiaľ ide o lacné tablety pre deti. Interná pamäť sa stále drží na primeranej hodnote 32 GB a tabletu nechýbajú ani základné možnosti pripojenia, ako Wi-Fi, Bluetooth a GPS.

{{shop_name}} od {{product_price}}

iGet Smart W103

Posledným tabletom na listine je iGet Smart W103. Mnohí sa môžu pozastaviť nad tým, o akého výrobcu vlastne ide. Samozrejme, nejde o žiadne svetoznáme meno, no je zo všetkých nami uvádzaných zariadení najlacnejší, a pritom ponúka na danú cenu dobrú výbavu. 10,1-palcový displej je osadený len rozlíšením 1280 x 800 a štvorjadrový procesor MediaTek MTK 8163 sa taktiež neradí k tým najvýkonnejším, no 3 GB RAM dokážu zabezpečiť vcelku plynulý chod nenáročných aplikácií.

Do internej pamäte sa zmesí 16 GB dát. Samozrejme, je tu aj Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Kúpu tohto tabletu odporúčame najmä vtedy, pokiaľ sa snažíte nájsť niečo základné za neveľký peniaz. Odporúčame vám však rozhodnúť sa pre nejaké známejšie meno, ako napríklad spomínané Lenovo, Samsung či Huawei. Títo traja výrobcovia sú výrazne v popredí, najmä pokiaľ ide o cenovo dostupné tablety.

{{shop_name}} od {{product_price}}

11.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+