MojAndroid

O aplikácií Zoom sa toho posledné týždne napísalo veľa. Je to však opodstatnené, nakoľko na bezpečnostné hrozby súvisiace s jej používaním skrátka treba upozorňovať. Upozornilo na ne aj Google svojich zamestnancov či slovenské NBÚ. Národný bezpečnostný úrad dokonca odporúčal použiť bezpečné alternatívy.

Aké to sú však už nespomenul, a tak vám zostávajú dve možnosti – buď si vytvoríte vlastné riešenie alebo sa budete musieť spoľahnúť na niektoré z už existujúcich riešení, no s dobrou povesťou. Server Androidauthority sa rozhodol zoznam takýchto aplikácií vytvoriť.

1. Microsoft Teams

Zjednodušene – Skype pre firmy s funkciami navyše. Microsoft sa rozhodol nahradiť Skype pre firmy iným riešením, a to aplikáciou Microsoft Teams, ktorá rovnako prepája možnosť komunikácie cez správy, no taktiež formou videokonferencií. Tie pritom môžete robiť naozaj vo veľkom, nakoľko je tu zapracovaná podpora až pre 250 ľudí. Aplikácia však nie je zadarmo. Firma si účtuje 4,20 € mesačne.

microsoft teams video konferencia hovory alternativa za zoom
Microsoft Teams | Zdroj: Microsoft.com

2. Hangouts Meet

Komplexnejšia verzia Hanghouts od Google má podnázov Meet a rovnako môže byť dobrou alternatívou za Zoom. Podporuje videokonferenčné hovory až s 250 účastníkmi. Aplikácia je súčasťou G Suite predplatného, kde získate aj ďalšie aplikácie, napríklad Hanghouts Chat. Narozdiel od Microsoft Teams je tu prítomná trial verzia na 14 dní. Potom vás bude stáť predplatné v základnom balíku 4,68 € mesačne.

google hangouts phone for audio video konferencia
Hangouts Meet | Zdroj: Googleblog.com

3. Zoho Meeting

Menej známa, no taktiež obstojná aplikácia, ktorá sa môže zaradiť medzi vhodné alternatívy za Zoom. Ako predchádzajúce, aj táto dokáže spojiť až 250 ľudí do jedného konferenčného hovoru. Vzhľadom na možnosti predplatného sa oplatí najmä pre pracovné online meetingy. Aplikácia taktiež ponúka možnosť vyskúšania na 14 dní. Cena za mesačné predplatné začína na 8 € za mesiac.

zoho video konferencia alternativa pre zoom
Zoho Meeting | Zdroj: Zoho.com

4. GoToMeeting

Táto alternatíva za Zoom dokáže osloviť hneď viacerými funkciami. Ponúka videokonferenčné hovory až pre 3 000 ľudí. Aj keď väčšina firiem pravdepodobne nevyužije ani limit pre 250 ľudí, v niektorých prípadoch sa táto podpora môže zísť. Hovoru sa môžete zúčastniť buď cez PC, no taktiež aj cez mobilný telefón alebo tablet. V ponuke sú tri možnosti mesačného predplatného, cena najnižšieho začína na sume 10,75 €. Funkčnosť si môžete vyskúšať bezplatne vďaka 14 dňovej skúšobnej dobe. K dispozícii je aj bezplatná verzia, ktorá však umožňuje hovory o maximálnej dĺžke 40 minút a s maximálne tromi účastníkmi.

gotomeetings video konferencia alternatíva pre zoom
GoToMeeting | Zdroj: GoToMeeting.com

5. Cisco Webex Meetings

Pomerne známa firma Cisco pochopiteľne ponúka vlastné riešenie pre videokonferenčné hovory. V ponuke je hneď niekoľko programov k predplatnému, pričom k dispozícii je aj bezplatná možnosť. Tá však dokáže spojiť 50 ľudí, v najdrahšom programe je už dostupný takmer štandard – teda 200 ľudí. Ak by ste sa predsa len rozhodli skúsiť predplatné, najlacnejšie vás vyjde na 12,85 € mesačne a pri tejto voľbe počítajte s podporou pre maximálne 100 ľudí. K dispozícii je tiež bezplatná skúšobná doba na 30 dní.

cisco video konferencia alternatíva za zoom
Cisco Webex Meetings | Zdroj: Webex.com

6. BlueJeans

Alternatíva za Zoom, ktorá je vhodná skôr pre menšie podniky. Do jedného videokonferenčného hovoru sa môže spojiť maximálne 100 ľudí. K dispozícii sú pochopiteľne aj funkcie ako zdieľanie obrazovky či súkromné hovory. Poteší však možnosť nahrať celé stretnutie, ktoré následne môžete zdieľať medzi ostatnými. Najlacnejšie predplatné stojí 10,17 € mesačne. Skúšobná doba je k dispozícii a to počas siedmich dní.

blue jeans video konferencia alternatíva za zoom
BlueJeans | Zdroj: Bluejeans.com

7. GlobalMeet Collaboration

Ďalšia aplikácia, ktorú je možné zaradiť medzi dobré alternatívy za Zoom, dokáže obslúžiť 125 ľudí v rámci jedného konferenčného hovoru. Zaujímavá je služba nepretržitej podpory a určite poteší možnosť využiť bezplatný plán. Pri platenej možnosti cena začína na 10 €. Bohužiaľ, bezplatná skúšobná doba tu chýba, no keďže je tu možnosť bezplatného využívania v základnej verzii, až tak to nevadí.

global meet video konferencia
GlobalMeet Collaboration | Zdroj: Shinetown.com.sg

8. LifeSize

Táto aplikácia môže byť dobrým kompromisom medzi všetkými tu spomenutými možnosťami. V jednom videokonferenčnom hovore si poradí až s 300 účastníkmi, pričom je tu prítomná podpora pre prenos obrazu v 4K rozlíšení. Suma platených programov začína na 15,50 €, ktorá v sebe zahŕňa podporu pre hovory so stovkou účastníkov. K dispozícii je však bezplatný program, ktorý je limitovaný najmä v čase (90 minút) a počte účastníkov (25).

video konferencia life size
LifeSize | Zdroj: Qconferencing.net
16.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+