MojAndroid

Spoločnosť Microsoft si pre nás na začiatok týždňa prichystala veľké prekvapenie, keď oznámila, že odkupuje sociálnu sieť LinkedIn za 26,2 miliardy dolárov. Spoločnosť plánuje integrovať profesijnú sociálnu sieť do mnohých svojich aplikácií a služieb, ako napríklad Office, Skype či Cortana. Microsoft je dlhodobo spoločnosťou, ktorá sa s mnohými svojimi produktmi zameriava na biznis sektor a LinkedIn je pre to určite najvhodnejšou sociálnou sieťou. Napriek tomu je táto akvizícia pomerne šokujúca a prišla ako blesk z jasného neba.

https://youtu.be/-89PWn0QaaY

Microsoftu pritom nie je cudzí spôsob kupovania menších spoločností a úspešnej integrácie ich služieb a funkcií. Nie je to tak dávno, čo spoločnosť kúpila aplikáciu s kalendárom Sunrise, pričom využila množstvo funkcií, ktoré aplikácia ponúkala a integrovala ich do vlastného kalendára v službe Outlook. Hoci to neskôr znamenalo pozastavenie vývoja služby Sunrise, nemyslíme si, že by podobný osud čakal aj sociálnu sieť LinkedIn. Dnes ide o jednu z najpoužívanejších profesijných služieb na svete, ktorá pomohla nájsť zamestnanie miliónom ľudí po celom svete a zároveň je táto akvizícia neporovnateľne väčšia ako tá v prípade Sunrise. Uvidíme, ako si Satya Nadella predstavuje integráciu služieb sociálnej siete so službami spoločnosti Microsoft, no veríme, že sa mu to podarí a pre používateľov to bude znamenať iba zlepšenie pri používaní oboch platforiem.

Zdroj: Microsoft via engadget

13.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+