MojAndroid

Niekomu sa môže zdať nezaujímavé sledovať okamihy zo životov svojich známych a priateľov, ale dosť ľudí to zjavne baví. Svedčí o tom aj fakt, že funkcia Stories fungujúca na Facebooku aj v Messengeri dosiahla míľnik až 500 miliónov denných používateľov. Aj WhatsApp má svoje Stories – vo funkcii Status – a taktiež disponuje 500 miliónmi denných používateľov. Instagram dosiahol tento úctyhodný míľnik už pred tromi mesiacmi. Znamená to, že až tretina z 1.56 miliardy používateľov Facebooku zdieľa alebo pozerá denne Stories. Len pre kompletné porovnanie: Snapchat má 190 miliónov denných používateľov takejto funkcie.

Facebook Instagram Whatsapp Stories denni pouzivatelia

Facebook Stories budú o chvíľu zrejme reklamnou sieťou

Facebook nevyužíva Stories len na to, aby jeho používatelia mohli zdieľať momenty zo svojho života, ale aj na to, aby z nich získali peniaze. COO Facebooku, Sheryl Sandberg, zverejnila, že až 3 milióny inzerentov si zakúpili možnosť reklamy cez Stories. Očakáva sa, že Facebook čoskoro spustí reklamnú sieť Stories.

Priam agresívny prechod Facebooku k príbehom (a nielen v Instagrame) mohlo niektorých používateľov rozhnevať, pretože išlo o klon Snapchat príbehov. Používatelia však zjavne vychladli a na Stories začali čoraz viac klikať a čoraz viac ich pridávať, o čom svedčí aj polmiliardový míľnik.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Rastislav Salamon

    bodaj by nie, ked je to prednastavene a plno ludi nema ani ponatia, ze sa to da zmenit a zdielaju tam uplne vsetko

+