MojAndroid

LG svetu ukázal novú vlajkovú loď, ktorú po prvýkrát vybavil novým Magic slotom. Ten umožňuje jednoduchú výmenu modulov, ktoré rozširujú funkcionalitu smartfónu. Okrem toho, ale spolu s vlajkovou loďou uviedol aj unikátny systém virtuálnej reality, ktorý sa pripája cez USB-C konektor. Navyše, k nemu pribaľuje aj 360° kameru.

VR headset 360 VR od LG sa od iných riešení výrobcov odlišuje v tom, že do okuliarov sa nevkladá žiadny smartfón, ale disponujú dvoma samostatnými zobrazovacími panelmi (každý určený pre jedno oko) s veľkosťou 1,88-palca a rozlíšením 960 x 720 px, ktoré sa v očiach používatelia javia ako displej s uhlopriečkou až 130-palcov. Okuliare sú veľmi ľahké, vážia iba 118 gramov a budú fungovať iba so zariadením LG G5.

360vr-21

S týmito okuliarmi však nebudete odsúdení len na VR obsah tretích strán. Svoj vlastný si môžete vytvoriť vďaka kamere 360 CAM, ktorá disponuje dvojicou naproti sebe umiestnených kamier s rozlíšením 13Mpix a 200°širokouhlou optikou. Videá sú kompatibilné s formátom 360-stupňových videí na Youtube, ale aj na Google Street View. Samotná kamera je vybavená vlastnou 1200 mAh batériou a 4GB internej pamäte. Video je natáčané v rozlíšení 2K a vďaka trom mikrofónom dokáže zaznamenávať priestorový zvuk vo formáte 5.1.

lg-360-camera

LG ku G-päťke bude dodávať aj niekoľko ďalších modulov pre Magic Slot. Chýbať nebude napríklad ani rozšírenie fotoaparátu LG CAM Plus alebo modul pre zlepšenie zvuku, ktorý vznikol v spolupráci s firmou Bang & Olufsen. Ako to celé funguje vysvetľuje aj infografika, ktorú môžete vidieť na obrázku nižšie.

LG CAM Plus

Je modul, ktorý je možné pripojiť cez slot batérie a prináša komfortné držanie telefónu pri fotení. Obsahuje hardvérové tlačidlá pre zapnutie, spúšť, nahrávanie videa, zoom a má aj samostatný LED indikátor. Okrem toho ponúka aj intuitívne zamknutie auto-focusu a expozície. Po pripojení k LG G5 ponúka tiež dodatočnú kapacitu pre batériu, a to rovných 1200 mAh.

camera

LG Hi-Fi Plus with B&O PLAY

Modul, ktorý prináša profi HIFI audio aj do smartfónu. V spolupráci s nemeckým Bang&Olufsen ponúka technológiu 32-bitového upsamplingu a podporu pre prehrávanie 32-bitového audia so vzorkovacou frekvenciou až do 384 KHz. Modul môže byť použitý ako s LG G5 alebo samostatne po pripojení k akémukoľvek inému smartfónu alebo PC.

battery

LG Rolling Bot

Nový robot LG Rolling Bot je zaujímavé zariadenie, ktoré sa roluje ako guľa, no popritom zachytáva snímky svojím 8 MP fotoaparátom. Nejde ale iba o hračku, ale Rolling Bot môže tiež plniť úlohu monitorovacieho systému pre domácnosť, môže tiež slúžiť na monitorovanie domácich zvierat a aj ako diaľkové ovládanie pre kompatibilné domáce spotrebiče. IP kamera zariadenia sa pripája cez Wi-Fi a používateľom umožňuje na diaľku monitorovať interiér domácnosti aj cez LG G5 prostredníctvom streamovania.

lg

LG Tone Platinum

Nový bluetooth headset LG Tone Platinum si zaslúžil známku Harman Kardon Platinum pre svoju skvelú zvukovú kvalitu. Novinka ponúka aBalanced Armature dizajn pre minimálne skreslenie, vďaka čomu je zvuk skutočne ostrý a čistý. Ide tiež o prvý bluetooth headset na svete s technológiou aptX HDcoded, ktorá umožňuje prehrávania bezstratového 24-bitového zvuku, čo je v bezdrôtovom prehrávaní zvuku skutočná výhoda.

H3 by B&O Play

Nové slúchadlá tiež prinášajú skvelé zvukové podanie. Sú vyrobené špeciálne pre náročných používateľov, ktorí chcú iba ten najlepší zážitok z počúvania hudby. Slúchadlá fungujú so všetkými smartfónmi a potešia každého, kto si potrpí na vysokú kvalitu zvuku.

LG Smart Controller

Ovládač LG Smart Controller umožňuje veľmi jednoduché ovládanie niektorých dronov. Okrem toho ponúka možnosť sledovania živého streamu z drona na smartfóne LG G5 v reálnom čase a tiež umožňuje ovládanie drona cez LG Smart Controller joystick.

LG-G5-Infographic

Za pozvanie na výstavu MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo, MasterCard, Orange a Samsung.

21.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+