MojAndroid

Spoločnosť LG v posledných dňoch čelila pomerne ostrej kritike zo strany fanúšikov, keďže známy YouTuber s prezývkou JerryRigEverything si zobral na mušku práve vlajkovú loď kórejského výrobcu. Nožom skúšal odolnosť zadného krytu zariadenia a na jeho veľké prekvapenie zistil, že avizovaná hliníková časť bola ukrytá pod pomerne hrubou vrstvou materiálu, ktorý na prvý pohľad pôsobil ako plast.

Spoločnosť LG sa ku kauze ale vyjadrila a uvádza, že zákazníkov neklamala a špeciálna vrstva má dôležitú úlohu, ktorou je udržiavanie farby krytu na hliníku. Táto vrstva nesie označenie “primer” a hoci v jej zložení sa teoreticky môžu vyskytnúť materiály, ktoré by sme označili za plasty, jej účelom nie je znížiť náklady na výrobu či degradovať kvalitu konštrukcie zariadenia.

Náš tip
LG G5: Ak chcete menu s aplikáciami, musíte si nainštalovať nový launcher

LG G5 foto

Problém je ukrytý v tom, ako vnímame celokovový telefón. Takto totiž LG predstavilo svoje zariadenie, no nikde nie je napísané, že pod týmto pojmom chápeme iba tie zariadenia, ktorých časť dotýkajúca sa vašej ruky musí byť tvorená z kovu. Špeciálny “primer” nijako negatívne neovplyvňuje kvalitu konštrukcie, práve naopak, podľa vyhlásenia spoločnosti sa má postarať ešte o kvalitnejšie udržanie náteru a odolnosť voči škrabancom a časovému znehodnoteniu.

Zdroj: Android Authority

5.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+