MojAndroid

Android je krásny vo svojej rôznorodosti. Každý z výrobcov si môže systém upraviť vlastnou nadstavbou a drvivá väčšina z nich to aj robí. Niekedy však používatelia zmeny nevítajú s otvorenou náručou. Napríklad také LG implementovalo do svojej vlajkovej lode LG G5 nadstavbu bez menu s aplikáciami (appdrawer). Hoci to niektorým vyhovuje, väčšina používateľov je na túto súčasť systému zvyknutá, a tak LG za túto zmenu karhá. Kórejský výrobca na odpovede používateľov reagoval svojsky – predstavil nový launcher, ktorý menu s aplikáciami už obsahuje. Kto ho chce, musí si nainštalovať novú aplikáciu.

lg-g5-launcher

Launcher nesie názov Home 4.0 a dá sa stiahnuť priamo v zariadení cez aplikáciu SmartWorld, prípadne manuálne na stránke APKmirror.com. Nečakajte však, že jedinou zmenou v systéme bude pridanie menu s aplikáciami. Home 4.0 prináša starší launcher z LG G4, ktorý má “starší” dizajn. Väčšina používateľov tak radšej siahne po alternatíve ako Nova Launcher alebo Action Launcher. Čo si o tomto riešení myslíte vy? Urobilo LG správny krok? Nebolo by jednoduchšie implementovať menu do LG UX 5.0 a dovoliť používateľom manuálne ho vypnúť?

Zdroj: AndroidPolice

5.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+