MojAndroid

Čoraz viac sa hovorí o kybernetickej, respektíve počítačovej kriminalite. Nezáleží pritom či ide o napadnutie hackerom alebo o infikovanie zariadenia malvérom. Vždy existujú krajiny, ktoré sú voči týmto útokom o čosi imúnnejšie v porovnaní s ostatnými štátmi. Zaujímalo by vás, ktoré krajiny patria do týchto zoznamov? Možno ostanete prekvapení.

Ktoré krajiny excelujú?

Najznámejšími kybernetickými útokmi sú jednoznačne tie, ktoré sa pokúšajú ukradnúť peniaze či už z bankových účtov alebo rôznych používateľských kont. Známy sprostredkovateľ VPN služieb, NordVPN, udeľoval jednotlivým krajinám počet bodov od 0.0 do 1.0. Čím vyššie skóre štát obdržal, tým lepšie je pripravený na kybernetické útoky.

kyberneticka kriminalita zoznam krajin

Najvyšší počet bodov obdržal Singapur (0.925). Na druhom mieste sa nachádzajú USA (0.919) a na treťom Malajzia (0.893). Päticu najlepších uzatvárajú Francúzsko (0.819) s Kanadou (0.818). Dobre sa umiestili aj krajiny, ako Rusko, Kolumbia, Japonsko, Británia a Švédsko.

Slovensko je údajne slabo pripravené

Žiaľ, podľa zdroja pcmag.com, k najhoršie hodnoteným krajinám patrí aj tá naša. K najmenej odolným krajinám voči kybernetickým útokom patria napríklad Vietnam, Uzbekistan, Tanzánia, Slovensko a Peru. Pripravenosť štátov vraj závisí najmä od financií krajiny a samotnej vlády. Predovšetkým je však nutné spoliehať sa sám na seba a nenaletieť všetkému, čo na internete nájdete. Pamätajte, najlepším antivírusom je váš vlastný rozum.

Náš tip
Nový vírus pre Android žiada od používateľov výkupné
21.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+