MojAndroid

Koronavírus je aktuálne najdiskutovanejšia téma nielen slovenských, ale aj zahraničných médií. Na slovensku stále stúpa počet nakazených pacientov a na základe toho boli vydané rôzne opatrenia na zníženie šírenia koronavírusu. Ak by vás zaujímali konkrétne čísla, môžete ich nájsť na novej slovenskej stránke, ktorá ponúka podrobné štatistiky šírenia koronavírusu na Slovensku.

Pred približne mesiacom rozposielalo Ministerstvo zdravotníctva SMS správy s odporúčaniami pre koronavírus. Tie informovali o tom, že v tejto dobe je riskantné navštíviť svojho lekára, odporúčali využiť e-recepty a taktiež obsahovali aj telefónne číslo infolinky. Neskôr poslalo SMS správy aj Ministerstvo vnútra, ktoré informovali o dodržaní 14-dňovej karantény po príchode zo zahraničia a o výške sankcie za jej porušenie.

Tentokrát je to ďakovná správa: Disciplínou zastavíme koronavírus

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky včera poslal niektorým občanom Slovenskej republiky SMS správu. Obsahom správy bolo poďakovanie za zotrvanie doma počas Veľkonočných sviatkov. Správa taktiež vyzýva k disciplinovanosti a k spoločnému zvládnutiu situácie. Taktiež evidujeme, že túto správu nedostali všetci občania Slovenskej republiky.

uvzsr sprava koronavirus

Kontaktovali sme ÚVZ SR

Pre podrobnejšie informácie ohľadom odosielania správ sme kontaktovali Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

“SMS správa je v mene Úradu verejného zdravotníctva SR zasielaná priebežne a plošne klientom všetkých štyroch mobilných operátorov. Uvedené technicky zabezpečovalo na základe požiadavky Ústredného krízového štábu SR Ministerstvo dopravy a výstavby SR, pod ktorého gesciu spadajú telekomunikácie.

Veľkonočné sviatky na Slovensku prebiehali v inom režime, ako sme boli doteraz zvyknutí a stretnutia s príbuznými sme si museli odoprieť, v spoločnej snahe čo najviac zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva SR a predstavitelia Ústredného krízového štábu SR sa chceli aj touto cestou poďakovať verejnosti a zároveň vyjadriť podporu, pretože mnohí disciplinovane dodržiavajú nariadené opatrenia, čo pomáha spomaľovať šírenie ochorenia COVID-19″

V odpovedi bolo uvedené, že správa je postupne odosielaná klientom všetkých štyroch slovenských operátorov.Taktiež nás zaujíma, či ste ďakovnú SMS správu obdržali už aj vy. Môžete nám dať vedieť v komentároch pod článkom.

Ak sa obzeráte po nových bluetooth slúchadlách, odporúčame pozrieť si článok Bluetooth slúchadlá: Toto sú tie najlepšie, ktoré si môžete kúpiť. V prípade, že potrebujete nový smartfón za rozumnú cenu, odporúčame pozrieť si Najlepšie smartfóny za cenu do 300 eur. V našej novej sekcii Nákupný poradca nájdete všetko čo potrebujete.

Náš tip
Koronavírus: Ministerstvo vnútra posiela SMS, upozorňuje na karanténu a sankcie
15.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+