MojAndroid

Koronavírus bol a stále je jednou z najdiskutovanejších tém v slovenských médiách. Počas trvania epidémie a krízového stavu boli rozposielané rôzne SMS. Išlo napríklad o SMS s odporúčaniami. Tie informovali o riziku navštívenia svojho lekára a odporúčali využiť e-recepty.

Neskôr poslalo SMS správy aj Ministerstvo vnútra, ktoré informovali o dodržaní 14-dňovej karantény po príchode zo zahraničia a o výške sankcie za jej porušenie. Keď sa situácia začala upokojovať, rozposlal ÚVZ SR ďakovné SMS správy, v ktorých naďalej povzbudzoval ľudí k disciplinovanosti.

Mohlo sa stať, že vám prišla aj falošná SMS o podozrení nakazenia koronavírusom, no v tomto prípade išlo len o hoax.

SMS informuje o povinnom teste na koronavírus

Keďže sa postupom čas situácia zlepšila, množstvo ľudí sa rozhodlo opustiť územie Slovenska, s cieľom pracovať, alebo navštíviť obľúbené dovolenkové destinácie. V súvislosti so šírením koronavírusu, bol vytvorený zoznam krajín, ktoré môžeme navštíviť a pri návrate test absolvovať nemusíme. Existujú však aj rizikové krajiny, z ktorých po návrate je test potrebné absolvovať.

koronavirus rizikove krajiny sms

SMS správa, ktorá prišla priamo nám informuje o tom, že v prípade cesty do rizikovej krajiny sa je potrebné zaregistrovať. Po návrate je daná osoba povinná absolvovať vyšetrenie na COVID-19. Pri nedodržaní povinnosti hrozí pokuta vysoká finančná sankcia. Na stránke korona.gov.sk/ehranica nájdete zoznam všetkých bezpečných krajín a taktiež aj formulár na vyplnenie, ak sa vraciate z krajiny označovanej ako riziková.

Prišla SMS aj vám? Ak áno, dajte nám o tom vedieť dole v komentároch.

Náš tip
Aplikácia Pomáham Chrániť má za sebou prvé ostré použitie

21.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+