MojAndroid

Na Slovensku sme v týchto dňoch zaznamenali prudký nárast počtu nakazených novým koronavírusom. Postupne sa do boja proti vírusu zapojila aj umelá inteligencia a vyvinuli sa domáce testy, ktoré budú dostupné už čoskoro. Ľudia samozrejme potrebujú v tomto období aj psychickú pomoc. Preto sa niektorí z nich obracajú na internetovú linku dôvery ipcko.sk

Až v 662 četoch sa spomína koronavírus

V tejto neľahkej dobe navštevujú portál ipcko.sk predovšetkým mladí ľudia. Tí sa tam prichádzajú informovať ohľadom aktuálnej situácie, ako stráviť čas v karanténe, alebo ako zvládať stres pri čakaní na výsledky testovania. Niektorí tam taktiež prichádzajú hľadať pomoc s tým, ako sa vysporiadať s obavami o budúcnosť svoju a aj ich blízkych.

ipcko sprava
Príspevok na portáli ipcko.sk

Ako funguje ipcko.sk?

Ako bolo vyššie spomenuté, ide o internetovú linku dôvery. Tá je dostupná v čase od 7:00 do 24:00. Portál ponúka pomoc psychológov prostredníctvom četovej poradne alebo e-mailu. Popri pomoci odporúčajú mladým pozrieť si svoj YouTube kanál, kde nájdu záznamy streamov z Twitchu. Taktiež im ponúkajú aj podcast s názvom hmmm…, ktorý si môžete vypočuť napríklad prostredníctvom aplikácie Spotify.

#DAMETO

#DAMETO je nová iniciatíva portálu ipcko.sk. Pomocou nej portál povzbudzuje mladých, aby kontaktovali svojich priateľov, potešili ich príjemnou správou, prípadne sa spýtali, ako zvládajú tieto ťažšie dni. Cieľom tejto iniciatívy je ukázať, že aktuálne dianie nie je len o strachu a izolácii, ale aj o podpore a vzájomnej pomoci.

ipcko dameto

Náš tip
Aplikácia ZOSTAŇ ZDRAVÝ odhalí nakazených koronavírusom v okolí

19.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+