MojAndroid

Just Cause patrí k najslávnejším 3D akčným herným sériám na PC a konzolách. Podľa portálu AndroidPolice sa na Android smartfónoch čoskoro objaví jej mobilná verzia Just Cause: Mobile, čo potvrdzuje zverejnený trailer.

Herná séria slávi 15. výročie

Just Cause je 3D akčná séria dobrodružných hier, ktoré vytvorilo herné štúdio Avalanche Studios. Momentálne ho vlastní spoločnosť Square Enix. Prvý diel vyšiel pred 15 rokmi a doteraz sa dočkal troch pokračovaní. Často je séria kvôli svojmu otvorenému svetu porovnávaná s inou hernou sériou Far Cry. Zatiaľ čo Far Cry je hrou z vlastné pohľadu, tak Just Cause preferuje pohľad tretej osoby na postavu.

Hlavnou postavou je Rico Rodiguez, ktorého najtypickejším znakom je vystreľovací hák upevnený na ruke. Vďaka nemu sa môže hráč pritiahnuť na neprístupné miesta a rýchlo sa pohybovať po mape. Samozrejme je možné využiť aj iné dopravné prostriedky a rôzne typy zbraní. Mobilná verzia Just Cause sa ale bude líšiť vo viacerých veciach.

Čo všetko ponúkne mobilná verzia hry?

V mobilnej verzii bude hráč sledovať bojisko z izometrického pohľadu, čo je asi najzásadnejšia zmena oproti pôvodnej hre. Nemali by ale chýbať typické prvky hry ako vystreľovací hák, parašutizmus z lietadla a rímsy. Na veľký otvorený svet, kde by ste sa mohli voľne pohybovať, ale radšej zabudnite.

Hráči môžu očakávať príbehovú kampaň, multiplayer pre 30 hráčov a kooperačné misie pre 4 hráčov. Hra je postavená na Unreal Engine 4 a samozrejme ponúkne dotykové ovládanie. Mobilnú verziu Just Cause prinesie na platformy Android a iOS spoločnosť Square Enix v základe bezplatne.

V hre budú samozrejme aj in-app platby, ktorými si hráč bude môcť kúpiť lepšie zbrane a postup v hre. Spoločnosť Square Enix na oficiálnej stránke pripomína, že mobilnú verziu nevyvinulo štúdio Avalanche Studios. Nemá tak priamu spojitosť s hlavnou sériou a len ťaží zo slávnej značky. Dátum uvedenia hry do obchodu Google Play zatiaľ nebol oznámený.

Náš tip
Honor: Naše nové smartfóny zahanbia vlajkové modely Huawei

 

20.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+