MojAndroid

Trh s robotickými vysávačmi neustále napreduje. Môžu za to jednak vysoké investície do vývoja a marketingu, ale aj dopyt spotrebiteľov, ktorí sa zaujímajú o efektívnejšiu starostlivosť o svoje domácnosti.

Na tento trend upozorňuje aj známy výrobca iRobot na základe spotrebiteľského prieskumu. Z neho, okrem iného, vyplýva, že zákazníci sa chcú posunúť ďalej a nehľadajú len pomocníka, ale priam plnohodnotnú náhradu, ktorá vysávanie zvládne úplne samostatne.

Spoločnosť iRobot nedávno oslávila svoje jubilejné, 30. narodeniny, no súčasne sa jej podarilo prekonať hranicu 30 miliónov predaných robotov. Pri tejto príležitosti rekapituluje a upozorňuje na najnovšie trendy a novinky. Uvádza, že záujem o robotické vysávače má narastajúcu tendenciu aj na Slovensku, kde iRobot počas minulého roka predal rekordných 18 362 robotov.

irobot braava jet m6 titulka

Smerom k úplnej automatizácii

V roku 2020 spoločnosť predstavila unikátnu technológiu domácej inteligencie iRobot Genius a vynovenú mobilnú aplikáciu iRobot Home, ktorá prináša zákazníkom opäť novú používateľskú skúsenosť a mnohé nové funkcie pre ešte efektívnejšie čistenie a starostlivosť o domácnosť.

Zaujímavou novinkou, ktorú iRobot prináša zákazníkovi, je čistenie podľa objektu. Pomocou umelej inteligencie dokážu roboty Roomba i7/i7+ a s9/s9+ a robotické mopy Braava jet m6 automaticky zistiť a aktívne navrhnúť zóny čistenia okolo konkrétnych objektov. Ide napríklad o pohovky, stoly a kuchynské linky.

Používatelia majú taktiež možnosť manuálne zakresliť zóny čistenia priamo do svojej mapy domácnosti. Výsledkom je teda cielené čistenie v konkrétnych oblastiach alebo okolo objektov, ktoré najčastejšie priťahujú bežný neporiadok.

Používatelia môžu nasmerovať čistenie jednak cez aplikáciu, alebo sa prihovoria hlasovému asistentovi: „Roomba, vyčisti pod pohovkou“ a robot sám vie, kam má ísť.

iRobot Roomba i7+ titulka

Ďalšími zaujímavými funkciami sú automatické plánovanie čistenia, odporúčanie plánov čistenia, sezónne odporúčania alebo obľúbené čistenia, ktoré vychádzajú jednak zo zaznamenaných zvykov pri čistení, ale aj z lokality a špecifík domácností. Týmto všetkým sa upratovanie ešte viac zautomatizuje.

Za zmienku stojí aj funkcia Odporúčané Zakázané zóny, kedy sa robotické vysávače Roomba i7/i7+ a s9/s9+ a robotické mopy Braava jet m6 automaticky naučia vyhýbať problémovým oblastiam a zároveň odporučia nové špecifické zóny, ktorým sa treba vyhnúť.

Personalizované užívateľské skúsenosti, ktoré prináša domáca inteligencia iRobot Genius a nová aplikácia iRobot Home si môžu zákazníci po celom svete vychutnať prostredníctvom aktualizácie softvéru z konca augusta.

Náš tip
Test iRobot Roomba S9+ a braava jet m6: Dokonalá dvojka
21.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+