MojAndroid

Spoločnosť iRobot, ktorá je celosvetovo najpopulárnejšou značkou v predaji robotických vysávačov, rozšírila ponuku benfitov pre svojich zákazníkov. Robotické vysávače Roomba 896 a Roomba 696 sa pridali k tým, ktoré sa cez Wi-Fi dokážu pripojiť na cloud. Vďaka tomu ich dokážete ovládať nielen cez aplikáciu v smartfóne, ale aj cez hlasového asistenta Alexa od spoločnosti Anazon či Google Asistent obvyklý pre android zariadenia. Tento výdobytok budúcnosti si môžu vychutnať už aj zákazníci na Slovensku. A navyše aplikácia iRobot HOME a prepojenie Roomby cez Wi-Fi na hlasového asistenta Amazon Alexa či Google Assistant je už dostupné vo všetkých sériách robotických vysávačov.

Náš tip
Trh robotických vysávačov stále rastie, dominuje mu iRobot

Rozšírenie výhod pripojiteľnosti z našej najvyššej série 900 aj na populárne robotické vysávače sérií Roomba 800 a 600 dáva väčšiemu počtu našich zákazníkov možnosť využívať vylepšenú funkcionalitu a kontrolu, ktorú naša aplikácia dáva robotickým vysávačom Roomba. Je to ďalší dôležitý krok k tomu, aby sme výhody smart domácnosti priniesli každému.

Colin Angle, CEO spoločnosti iRobot

Náš tip
POROVNANIE: Samsung POWERbot VR7000M vs iRobot ROOMBA 966 vs Electrolux Purei9

Vďaka aplikácii iRobot HOME a Wi-Fi pripojeniu sú robotické vysávače Roomba 896 a Roomba 696 pripravené vysávať na váš príkaz kedykoľvek a nech ste kdekoľvek. Vďaka aplikácii do smartfónu pre operačné systémy Android a iOS môže byť každý z modelov nastavený tak, aby začal vysávať váš byt alebo dom každý deň v týždni v určenú hodinu. Aplikácia iRobot HOME tiež ponúka aktuálne informácie o stave vysávania, štatistiky vysávania, užitočné rady a priamy prístup k zákazníckej podpore.

Pre všetkých, ktorí majú doma chlpatých domácich miláčikov a tak často bojujú s chlpmi na koberci alebo podlahe, má iRobot dobrú správu. Roomba 896, odteraz pripojiteľná na Wi-Fi podobne ako séria Roomba 900, je vybavená dvojicou proti sebe rotujúcich kief, ktoré sú odolné voči namotávaniu vlasov a chlpov. Kefy pozostávajú z vysoko odolných gumených valcov, ktoré pozbierajú špinu, vlasy i chlpy z každého typu podlahy.

Pritom sa na ne minimálne namotávajú vlasy a dlhé chlpy, a preto nie je potrebná taká častá údržba. Celý rad senzorov a nízky profil umožňujú Roombe 896 upratovať aj pod nábytkom a pozdĺž stien. Sací výkon je pritom 5-krát silnejší, ako mala predchádzajúca generácia robotických vysávačov. Patentovaný trojstupňový systém vysávania využíva kombináciu bočnej kefky, účinných kief a dokonalej filtrácie. Na konci každého upratovania sa Roomba 896 sama vráti na nabíjaciu stanicu, aby sa dobila a bola pripravená na ďalšie vysávanie.

Robotický vysávač Roomba 696 je nástupcom populárneho modelu Roomba 681. Disponuje pripojením na Wi-Fi a zákazníkom ponúka automatizované vysávanie za dostupnú cenu. Podobne, ako séria Roomba 800 a 900, disponuje aj Roomba 696 patentovaným trojstupňovým systémom vysávania, aby efektívne povysávala nečistoty z kobercov a pevných podláh. Pri výške iba 9,1 centimetra sa Roomba 696 dostane pod väčšinu nábytku, takže nečistoty sa nemajú kam skryť.

Pridanie Wi-Fi pripojenia a aplikácie iRobot HOME do našich modelov Roomba 896 a 696 obohacuje užívateľskú skúsenosť našich zákazníkov. Tie najdôležitejšie vlastnosti a funkcionality sme pre našich zákazníkov zabudovali priamo do aplikácie – od plánovania vysávania až po notifikácie o stave vysávania a priame prepojenie na zákaznícku podporu. To ponúka oveľa personalizovanejšiu a intenzívnejšiu pomoc pri upratovaní každý deň.

Christian Cerda, COO spoločnosti iRobot

Alexa, požiadaj Roombu, aby začala upratovať

Chcete čistejšie podlahy a koberce? Stačí povedať! Všetky robotické vysávače Roomba s Wi‐Fi pripojením sú odteraz kompatibilné s hlasovým asistentom Amazon Alexa a zariadeniami, ktoré Alexa využíva ako Amazon Echo, Echo Dot a Amazon Tap. Jednoducho stačí Alexe povedať, či chcete, aby Roomba začala alebo skončila s vysávaním, alebo aby sa išla nabiť. Roombu cez Alexu začnete ovládať jednoduchým povelom v angličtine “Alexa, open Roomba.” Alexa totiž nemá slovenskú špecifikáciu a povely musíte zadávať v angličtine. A toto je iba jedna z nových funkcií aplikácie iRobot HOME, ktorá je dostupná v App Store a Google Play.

Náš tip
Vysávač Roomba sme ovládali hlasovým asistentom Alexa. Aké to je? | TEST

Toto všetko môžete ovládať cez hlasového asistenta Amazon Alexa:

  1. Začiatok vysávania
  2. Koniec vysávania
  3. Nabíjanie Roomby
  4. Zistenie stavu Roomby
  5. Zistenie polohy
  6. Nastavenie plánu vysávania
  7. Zrušenie plánu vysávania
  8. Zistenie naplánovaného času vysávania
6.7.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+