MojAndroid

Spoločnosť Intel dnes formou tlačovej udalosti predstavila dva nové procesory z rodiny Intel Atom. Novinky nesú označenie Merrifield a Moorefield a okrem toho, že ponúkajú 64-bitovú architektúru, podporujú aj LTE a oproti predošlej generácii prinášajú vyššiu efektivitu vo výkone aj spotrebe energie. Zaujímavou je aj zmluva, ktorú podpísal Intel so spoločnosťami Asus, Lenovo a Foxconn. Tie sa zaručili, že tento rok prinesú viacero zariadení s Intel Atom procesormi. Intel na výstave MWC predstavil aj novú LTE technológiu pre svoje čipy.

intel-merifield

Novinka s názvom Intel Atom Merrifield, označený aj ako Z3480, ponúka 2 jadrá taktované na 2,13 Ghz. Vyrobený je 22 nm procesom nazývaným aj mikroarchitektúra Silvermont, pričom prináša aj spomínaný 64-bitový systém. Okrem vyššieho výkonu zaručuje aj nižšiu spotrebu energie. Prvé zariadenia s týmto čipom budú predávané ešte v prvej polovici tohto roka. Malo by pritom ísť o entry-level Androidy, čo znamená, že by mali byť dostupné za veľmi príjemnú cenu. Druhým procesorom predstaveným na MWC 2014 je Intel Atom Moorefield. Ide o 4-jadrový čip určený najmä pre Android zariadenia. Ponúka taktovanie na úrovni 2,3 GHz a okrem obrovského výkonu sa pýši aj podporou pre ďalšiu generáciu rýchlych pamätí RAM a výkonným grafickým čipom.

intel-porovnanie-vykonu

Porovnanie výkonu medzi novými Intel Atom procesormi a konkurenčnými riešeniami.

Novinkou je tiež platforma Intel XMM 7260, ktorá prináša konkurenčne zdokonalené telekomunikačné schopnosti, vrátane podpory 23 výpočtových kombinácií v jedinom čipe, rýchlosti kategórie 6 a podporu TDD LTE a TD-SCDMA, čo rozširuje trh potenciálnych adresátov. Na Svetovom kongrese mobilných zariadení Intel predstavil aj model 7260, ktorý dosahuje najvyššie hodnoty prenosov dát LTE-AC6, 300Mbps pre sťahovanie, 50 pre upload s agregačnou technológiou operátora. ‏Model 7260 nadväzuje na konkurenčný Intel ® XMM™ 7160, predstavený v roku 2013.

„Do roku 2014 vstupujeme s výrazne konkurenčným mobilným portfóliom a komunikačnou platformou, ktorá bude už iba silnejšia,” povedal počas tlačovej konferencie Hermann Eul, viceprezident a generálny riaditeľ Mobilnej a komunikačnej divízie spoločnosti Intel. „Naše nové procesory Atom pre inteligentné telefóny s OS Android a tablety ponúkajú výborný 64-bitový výkon a životnosť batérie a nová platforma 7260 poskytuje celému telekomunikačnému ekosystému pokročilého LTE presvedčivé funkcie.”

V snahe urýchliť vývoj a dostupnosť aplikácií pre zariadenia s procesormi Intel, riaditeľka spoločnosti Renee James oznámila dostupnosť nového  systému Intel® Integrated Native Developer Experience (Intel INDE), ktorý je určený pre zariadenia s oboma operačnými systémami Android a Microsoft Windows. Intel taktiež predstavil Intel® System Studio 2014, ktorý je určený pre vývoj systémov a Intel® XDK, vývojársky nástroj pre aplikácie založené na HTML5, ktoré umožnia vývojárom zjednodušiť a urýchliť čas vývoja inovatívnych internetových a obsahovo hybridných mobilných aplikácií. O novinkách z dielne spoločnosti Intel vás budeme podrobnejšie informovať v budúcnosti.

Zdroj: Tlačová správa

24.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+