MojAndroid

Sociálne siete sú neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Sú ľudia, ktorí ich využívajú v rozumnej miere, no mnohí do nich spadnú úplne a často to končí aj závislosťou. Náchylné sú v tomto ohľade najmä mladšie generácie. Tie svoje smartfóny len zriedka pustia z rúk.

Závislosť na sociálnych sieťach je dnes veľkým problémom

Závislosť na sociálnych sieťach sa stala novodobým fenoménom, ktorý ovplyvňuje ľudí na celom svete. Používatelia majú neustálu potrebu kontrolovať, čo sa deje okolo nich a obávajú sa, že im ujde niečo dôležité. Instagram aj z tohto dôvodu zavádza novinku s názvom Nighttime Nudges. Tá je určená najmä pre mladých a má pomôcť s tým, aby neskrolovali sociálnou sieťou v noci. Na tému upozornil portál Androidheadlines.

Viac noviniek o Instagrame na MôjAndroid.sk:

Instagram je jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete, takže je doslova povinnosťou, aby neustále pracoval na zlepšovaní používateľského komfortu, no zároveň by mu nemala byť cudzia ani otázka súkromia a bezpečnosti.

Otravné upozornenia z Instagramu po 22:00

Ak aj vaše deti používajú Instagram nadmieru, táto novinka vás určite poteší. Deti budú v noci po 22:00 hodine dostávať výzvy zamerané na obmedzenie používania telefónu. Ak aplikácia zistí, že dieťa v nej trávi viac ako 10 minút, najmä pozeraním reelsov (krátkych videí), prípadne četovaním, dostane výzvu, aby aplikáciu zatvorilo a išlo spať.

upozornenie instagram nighgtime nudge
Deti budú dostávať takéto upozornenia | Zdroj: Androidheadlines

Takéto upozornenie zobrazí niečo v zmysle, že je už neskoro a dieťa by malo ísť spať. Toto upozornenie nie je možné vypnúť a zobrazovať sa bude účtom, ktorých majitelia ešte nedovŕšili vekovú hranicu 18 rokov. Ak sa mládež aj naďalej rozhodne aplikáciu používať, samozrejme tomu nič nezabráni, no notifikácie sa budú pravidelne opakovať, čo je používateľsky nepríjemné.

Chrániť deti na internete je dôležité

Nová funkcionalita môže tiež slúžiť ako nástroj, ktorý pomôže rodičom, ktorí sa snažia monitorovať online aktivity svojich detí. Poskytne im väčší pocit istoty, že ich deti nebudú používať sociálne siete v neskorých hodinách. Stopercentná istota to samozrejme stále nie je.

Spoločnosť Meta, ktorá sociálnu sieť Instagram vlastní, už v minulosti oznámila niekoľko noviniek, ktoré sa týkajú bezpečnosti detí na internete. Ide napríklad o to, že nebude mladistvým ukazovať obsah, ktorý je zameraný na sebapoškodzovanie, násilie či poruchy príjmu potravy a podobne.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o bezpečnosti na internete, či už detí alebo aj vás, určite sa pozrite na náš e-book s názvom Ako byť smart a nesadnúť na lep podvodníkom, ktorý si môžete stiahnuť úplne zdarma. Nájdete v ňom množstvo zaujímavých informácií o podvodoch na internete, ale aj návody, tipy a triky, ako sa pred nimi chrániť.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Android Auto dostane viacero nových funkcionalít, jeho používanie bude bezpečnejšie

21.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+