MojAndroid

Spoločnosť Meta vie, že ak nechce aby ju konkurencia dobehla, musí prinášať inovácie a držať krok s dobou. Aj preto len v tomto roku predstavila možnosť pridávania krátkych statusov na platforme Instagram, ktoré nazvala Notes. Mohli ste cez ne zanechať krátke odkaz, no kľudne aj zdieľať so svojimi sledovateľmi vašu obľúbenú hudbu. O správe informuje Sammobile.

Novinkou má teraz byť možnosť pridať video, ktoré vám lepšie pomôže vyjadriť seba samého a svoje pocity v daný moment. Tieto videá však majú jedno veľké obmedzenie. Ich dĺžka trvania bude maximálne 2 sekundy. Tu ostáva priestor na vašu kreativitu, keďže za krátke 2 sekundy sa toho nedá stihnúť veľmi veľa.

Predpokladáme, že najviac sa tu objavia krátke vide tvárí, kde výpovedná hodnota bude blízka nule. Používatelia však môžu svoje “poznámky” vylepšiť rôznymi filtrami a efektami, ako je tomu pre klasických Instagramových Príbehoch. Rovnako aj v tomto prípade sa video po 24 hodinách stratí z dohľadu. Samotný Instagram sa vyjadril, že táto nová funkcia bude slúžiť primárne mladšej časti publika a konkurovať tak chcú podľa všetkého populárnemu Snapchatu.

Viacero nových funkcionalít

Okrem tejto novinky platforma prináša aj zlepšenia v oblasti filtrovania a mazania spamu z celej aplikácie. Smolu majú najmä tí, ktorí pre svoj prospech využívali rôznych robotov a iné prvky umelej inteligencie. Nový softvér dokáže takéto konanie odhaliť a rýchlo spomínané profily zablokovať. Funkcia tiež označí spamový obsah a potom používateľom poskytne možnosť jeho hromadného odstránenia.

Notes
Nová funkcia krátkych videí | Zdroj: SamMobile

Menšie zmeny ovplyvnia aj samotných používateľov, ktorých pred publikovaním príspevkov majú upozorniť na pravidlá postovania s novými usmerneniami. Nemalo by sa tak stávať, že príspevky, ktoré uverejníte budú zmazané a vy nebudete vedieť prečo.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Ako ochrániť zariadenia, ktoré nájdete na Vianoce pod stromčekom?
14.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+