MojAndroid

Populárna služba Instagram už dlhú dobu neslúži len na zdieľanie fotografií. Vďaka veľkému množstvu pridaných funkcií v posledných rokoch sa z nej stala multiplatformová sociálna sieť. Plnohodnotne konkuruje aj Facebooku alebo YouTube. Umožňuje textovú komunikáciu alebo audio a video hovory podobne ako Messenger. Nedávno do jej mobilnej aplikácie pridali tvorcovia tmavý režim a podľa serveru AndroidPolice ho čoskoro doplnia aplikačné skratky.

Zatiaľ len pre vyvolených

Aplikačné skratky (App Shortcuts) fungujú v systéme Android už od jeho verzie Android 7.1 Nougat. Aplikácia Instagram túto možnosť ale doteraz ignorovala. V kóde aplikácie sa ale teraz podarilo nájsť zmienky o ich podpore. Niektorým šťastným používateľom beta verzie už dokonca fungujú. Je to znamenie, že tvorcovia Instagramu ich momentálne testujú a v blízkej dobe by sa mohli objaviť aj v stabilnej verzii aplikácie.

Čo umožní nová funkcia?

Aplikačné skratky umožnia používateľom Instagramu prístup k vybraným funkciám priamo z plochy systému. Stačí podržať prst na ikonke aplikácie a okamžite sa objaví ponuka funkcií – Direct, View Activity, New post a Camera. Direct slúži pre priamu konverzáciu s inými používateľmi. View Activity zobrazí aktivitu v rámci vášho účtu alebo sledovaných ľudí. Cez New Post môžete okamžite odoslať nový príspevok v Instagrame a Camera spustí fotografovanie cez aplikáciu.

Náš tip
Obľuba reklamy na Instagrame rastie, a to na úkor Facebooku
3.10.2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+