MojAndroid

Neurónové siete a umelá inteligencia majú v súčasnosti nesmierne široké spektrum využitia, ktoré však niekedy zachádza až do jemných bizarností. Vývojári z Facebooku našli ďalšie použitie pre umelú inteligenciu, a tým je ich experiment s tzv. Fashion++ funkciou. Ide o program, ktorý každému pomôže stať sa módnou ikonou. Informoval o ňom web Engadget.

Náš tip
Facebook pracuje na svojej novej aplikácii Threads

Návrhy módnych outfitov

Tím Facebooku trénoval Fashion++ spôsobom, že umelej inteligencii ukazoval tisíce obrázkov rozličných outfitov, ktoré všetky však boli považované za “módne”. Funkcia by nemala hneď používateľovi odporučiť, aby si zakúpil úplne nové kúsky oblečenia. Namiesto toho iba navrhne zámenu jednej alebo dvoch položiek. Niekedy môže ponúknuť ešte jednoduchšie odporúčania, ako je napríklad zastrčenie košele alebo navinutie rukávov. Spoločnosť si predstavuje, že umelá inteligencia by mala jedného dňa dokonca pomáhať módnym návrhárom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Facebook sa v experimentovaní s umelou inteligenciou v poslednom čase úplne utrhol. Minulý mesiac spoločnosť zverejnila dokument o tom, ako využíva Minecraft na trénovanie digitálneho osobného asistenta, ktorý môže pomôcť pri plnení úloh všeobecného charakteru. Facebook sa však s umelou inteligenciou len nehrá. Využíva ju napríklad aj pri spracúvaní textu, obrazu, pri rôznych odporúčaniach pre používateľov a v ďalších iných oblastiach.

Náš tip
Facebook bude čeliť v USA hromadnej žalobe za porušovanie súkromia

27.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+