MojAndroid

Tmavý režim aplikácií je stále viac populárnejší medzi ich tvorcami aj používateľmi. Implementovala ho už aj spoločnosť Google do väčšiny svojich mobilných aplikácií a dokonca aj do systému Android 10. Rovnakým smerom sa vydal aj konkurenčný systém iOS vo svojej 13. verzii. Server XDA-developers teraz informuje, že tmavý režim už podporuje aj mobilná aplikácia populárnej sociálnej služby Instagram. Má to ale háčik.

Zatiaľ len v alfa verzii pre Android 10 a Samsung One UI

Tmavý režim objavila komunita XDA v alfa verzii 114.0.0.0.24 aplikácie Instagram. V oficiálnej stabilnej verzii aplikácie, ktorá je dostupná v obchode Google Play, ho budete zatiaľ hľadať márne. Navyše sa momentálne spustí len automaticky, keď máte aktivovaný tmavý režim v rámci novej verzie systému Android 10 alebo grafickej nadstavby Samsung One UI.

Aké sú výhody tmavého režimu?

Po spustení aplikácie sa vám budú jej biele prvky zobrazovať v čiernej farbe a čierne písmo so symbolmi ako biele. Podklad pri fotografiách ostane ale biely. Tmavý režim prospeje vašim očiam pri prezeraní fotografii v nočných hodinách a aj batérii vášho smartfónu. Samozrejme len pokiaľ máte displej vyrobený OLED technológiou. Pixely OLED displeja totiž môžu ostať pri čiernej farbe vypnuté, čím sa šetrí spotreba.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Obľuba reklamy na Instagrame rastie, a to na úkor Facebooku
25.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+