MojAndroid

Služba YouTube je dnes najobľúbenejšou streamovaciou službou a aby si udržala svojich používateľov, snaží sa neustále prichádzať s novými vylepšeniami. Často sa vylepšenia týkajú len vzhľadu, ale nedávno napríklad pribudla možnosť sťahovania videí vo FullHD rozlíšení pre Premium účty. YouTube Premium je od minulého mesiaca konečne dostupné aj na Slovensku. Mobilná aplikácia YouTube teraz prichádza s ďalšou novou funkciou. Umožní streamovať hranie mobilných hier priamo zo smartfónu. Informuje o tom server 9to5Google.

Každý mobilný hráč už môže byť videobloger

Nová funkcia sa vám zobrazí, pokiaľ máte nainštalovanú aplikáciu YouTube vo verzii 14.31.50. Stačí následne vybrať položku Screen broadcast a vyplniť názov streamu a hry. Vyberiete, či sa má hra streamovať na výšku alebo na šírku. Aplikácia vás následne presmeruje na plochu, kde vyberiete mobilnú hru. Teraz vám už nič nebráni streamovať hranie vybranej hry cez váš Google účet.

Streamovanie hier cez službu YouTube alebo Twitch je dnes veľmi populárne. Tí najpopulárnejší hráči zarábajú ročne streamovaním hier aj šesťmiestne sumy. O podobný úspech sa teraz môže pokúsiť každý mobilný hráč. Najčastejšie streamované hry sú v súčasnosti PUBG a Fortnite.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

8.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+