MojAndroid

Tohtoročná konferencia F8 pre vývojárov ukázala novinky, ktoré čakajú služby od spoločnosti Facebook. Na pódiu ich predstavil samotný CEO spoločnosti Mark Zuckerberg a potvrdil, že nové funkcie sa budú niesť v duchu zvýšenia bezpečnosti a rýchlosti produktov. Zmenou by mala prejsť hlavne aplikácia Facebook Messenger, ktorá musí čeliť silnej konkurencii v podobe Viberu, Telegramu alebo dokonca WhatsAppu, ktorý patrí do portfólia spoločnosti Facebook. Čoho sa budú zmeny týkať?

Ľahší a bezpečnejší

Facebook Messenger by mal byť podstatne menej náročný na systém. Momentálne existuje odľahčená verzia Messenger Lite, ale tá by nemala byť po vynovená hlavnej aplikácie potrebná. Klasický Messenger by mal mať veľkosť menej ako 30 MB a mal by štartovať do 2 sekúnd. To je 3x rýchlejšie ako v súčasnosti. Messenger za to vďačí úplne novému zdrojovému kódu.

Ďalšou novou funkciou je end-to-end šifrovanie posielaných správ. Spoločnosť Facebook si po nedávnych škandáloch s poskytovaním dát používateľov cudzím spoločnostiam kladie dôraz na súkromie a zabezpečenie.

Lepšie videohovory aj desktopová aplikácia

Používatelia, ktorí využívajú Messenger k videohovorom, ocenia možnosť popri komunikácii sledovať videa s priateľmi. Aplikácia by mala byť menej náročná na batériu a mala by umožňovať aj posielanie správ na služby WhatsApp a Instagram. Poslednou novinkou má byť desktopová aplikácia pre Messenger podobne ako to má WhatsApp a Viber.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Facebook Messenger dostáva oficiálne tmavý režim

 

3.5.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+