MojAndroid

Keď sa povie IKEA, väčšina z nás si predstaví obrovské obchodné domy plné veľkého množstva nábytku a bytových doplnkov. Jedným z hlavných symbolov spájajúcich sa so severským predajcom je najmä dostupnosť, no IKEA je tiež známa svojimi zaujímavými a inteligentnými riešeniami šetriacimi miesto. Spoločnosť IKEA teraz predstavila zaujímavú novinku, ktorá kombinuje tradičné hodnoty spoločnosti spolu s novými technológiami.

Spoločnosť totiž predstavila novú líniu nábytku so zabudovaným bezdrôtovým nabíjaním Qi. Nová línia nábytku bude dostupná už v apríli a pozostávať bude zo stojacich lámp, stolových lámp, nočných stolíkov a písacích stolov, ktoré budú mať zabudovanú podporu pre bezdrôtové nabíjanie. Okrem toho ale bude IKEA predávať aj klasické Qi bezdrôtové nabíjačky, no tieto budú v elegantnom drevenom prevedení, aby sa lepšie hodili do klasického interiéru.

IKEA-Qi-wireless-charging-furniture-5

Cena niektorých kusov nábytku bude začínať už na úrovni 40 EUR, čo zodpovedá tradičnej dostupnosti produktov v reťazci IKEA. Je ale veľmi dobré vidieť, že aj výrobcovia nábytku si všímajú technologické trendy. Bezdrôtové nabíjanie existuje pritom už pomerne dlho, no väčšina užívateľov si tento nový štandard ešte neosvojila. Bezdrôtové nabíjačky sú totiž často zbytočne drahé oproti klasickým nabíjačkám, ktoré sú spravidla pribalené ku každému novému mobilnému zariadeniu. Takéto implementovanie priamo do nábytku je však určite zaujímavé riešenie. Nový nábytok s touto technológiou sa v obchodoch IKEA začne predávať v apríli v Európe a v USA a neskôr budú nasledovať aj ďalšie svetové oblasti.

Zdroj: phandroid

1.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+