MojAndroid

Prelom augusta a septembra sa stal už tradičným obdobím konania výstavy IFA v Berlíne. Jedna z najväčších a najstarších výstav spotrebnej elektroniky na svete je práve vďaka dátumu konania miestom predstavení noviniek, ktoré budú hrať dôležitú rolu počas našich vianočných nákupov. IFA 2017 je teraz už predo dvermi a my na výstave nebudeme chýbať. Tešiť sa pritom môžeme na celý rad skutočne zaujímavých noviniek a predstavení. Čo si sem ale výrobcovia donesú?

Lenovo

Spoločnosť Lenovo si svoju tlačovú konferenciu naplánovala na 31. augusta. Oficiálna upútavka pritom ukazuje obrovské množstvo potenciálnych produktov, na ktoré sa môžeme tešiť. Vo videu vidíme tablety, telefóny, príslušenstvo MotoMods či počítače, ale dokonca aj virtuálnu realitu. Okrem toho sa už dlhšie špekuluje o tom, že uvidíme aj úplne nový smartfón Moto X4. Samozrejme, ešte nič nie je oficiálne, no všetko nasvedčuje tomu, že Lenovo si pre nás pripravilo niečo veľkolepé.

Samsung

Spoločnosť Samsung má už svoje najväčšie predstavenia tento rok za sebou. Iba pred pár dňami sme sa dočkali oficiálneho predstavenia nového Samsung Galaxy Note 8. To je tiež už niekoľko rokov tradíciou a výstava v Berlíne je miestom, kde kórejský gigant prináša iné zariadenia. Aj tento rok sa môžeme tešiť na inteligentné hodinky Gear Sport a pravdepodobne aj nový inteligentný náramok Gear Fit 2 Pro. Samozrejme, Samsung na výstave ukáže aj nový Galaxy Note 8 a ďalšie aktuálne zariadenia.

Sony

Svoju prítomnosť na konferencii IFA 2017 poctí tlačovou konferenciou aj spoločnosť Sony, ktorá tu má predstaviť novú generáciu svojich smartfón série XZ aj X. Konkrétne by mali byť predstavené zariadenia Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1. Dlhoročných priaznivcov výrobcu poteší najmä fakt, že menší smartfón XZ1 Compact by mal ponúknuť špecifikácie vlajkovej lode a potešiť tak všetkých fanúšikov menších, no rovnako výkonných smartfónov. Novinky od Sony budú predstavené 31. augusta.

Sony Xperia XZ1

LG

O jedno z najväčších predstavení počas výstavy IFA 2017 sa pravdepodobne postará spoločnosť LG. Tá tu totiž plánuje odhaliť LG V30, ktorý má toho ponúknuť skutočne veľmi veľa. Chýbať nebude bezrámikový displej, vylepšený DAC pre audiofilov, špičkový hardvér, fantastický fotoaparát a množstvo ďalšieho. Predstavenie novej vlajkovej lode je naplánované na 31. augusta.

Huawei

V Berlíne bude aj spoločnosť Huawei, no neočakávame tu predstavenie nových zariadení. Výrobca ale zrejme bude prezentovať svoje vízie v oblasti umelej inteligencie. Na výstave ale určite uvidíme aktuálne série smartfónov Huawei vrátane najnovších modelov z rodiny Huawei Nova 2.

IFA 2017: Ostatní výrobcovia

Samozrejme, na výstave bude množstvo ďalších výrobcov, ktorí tu predstavia novinky a ukážu aktuálne zariadenia. Očakávame predstavenie nových smartfónov Alcatel, prvýkrát uvidíme smartfóny série ASUS ZenFone 4 a mnohé ďalšie, ktoré zatiaľ neboli avizované a ich predstavenie môže byť ešte pozitívnym prekvapením. Tešiť sa môžeme aj na nové príslušenstvo k smartfónom, rôzne ďalšie inteligentné zariadenia, ale aj použitie inteligentných technológií v bielej technike a domácich spotrebičoch. Práve tými je totiž výstava v Berlíne známa a už pravidelne tu vidíme nové technológie, ktoré v našich domácich pomocníkoch uvidíme v najbližšej dobe.

My budeme na výstave IFA 2017 prítomní tiež a budeme vám sprostredkúvať tie najaktuálnejšie informácie z diania berlínskej šou. Sledujte nás preto na Facebooku, ale aj Instagrame, kde budeme pridávať všetky horúce informácie. Tešiť sa môžete na videá, fotografie, živé streamy a množstvo ďalšieho!

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

28.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+