Spoločnosť Samsung dnes predstavila svoju novinku Samsung Galaxy Note 8, no dnes sme sa dočkali aj úniku informácií o novom fitness náramku Samsung Gear Fit 2 Pro. Jeho špecifikácie unikli len na niekoľko chvíľ a na oficiálnej stránke výrobcu sa v tejto chvíli už nenachádzajú. Je to aktualizácia predošlého modelu Gear Fit 2 a na prvý pohľad sa možno od neho nemusí líšiť. Rozhodne je tu však pár zaujímavých rozdielov.
Fitness náramok Samsung Gear Fit 2 Pro je tento raz vodeodolný až do hĺbky 50 metrov (5ATM) a podľa špecifikácií sa s ním môžu vykonávať plavecké tréningy – obsahuje tiež samostatnú Speedo aplikáciu na tento typ monitorovania tréningu. Je to tak jeden z mála wearable, ktorý sa môže oficiálne používať na trackovanie plávania. V porovnaní s verziou Gear Fit 2 sú tu menšie odlišnosti aj pri náramku. Ten dostáva modernejšiu vizáž a tvarovanie.
To je však približne všetko, čo sa týka zmien. Ostatné špecifikácie predstavujú zakrivený Super AMOLED displej s rozlíšením 216 x 432 pixelov, OS Tizen, nachádza sa tu snímač srdcového tepu, 0,5 GB pamäte RAM, 4 GB vnútorného úložiska, Bluetooth verzie 4.2. Nechýba podpora GPS či GLONASS, čo poteší bežcov či turistov po celom svete, ktorí si nebudú musieť na svoje aktivity brať svoj smartfón. Batéria je tu s nezmenenou kapacitou 200 mAh, čo má predstavovať výdž na 3-4 dni používania.
Náramok má byť dostupný v čiernej a červenej farbe za cenu asi 199 dolárov. Keďže zatiaľ išlo len o únik informácií, nie je jasné, kedy sa so zariadením stretneme. Určite vás budeme informovať o ďalších správach ohľadom náramku.
Zdroj: theverge.com
Od Samsungu som zacal nieco revolucnejsieho…
* cakal
a co si cakal ze ti aj uvaria veceru alebo povysavaju byt
o tyzden ich urcite predstavia
Akú zas blbosť ste tu napísali. Akých 50m. Skôr než niečo napíšete dokážte si zistiť niečo o tom viac a už som Vás na to upozorňoval. 5ATM sa doporučuje maximálne možno iba k plávaniu a rozhodne nie k potápaniu tobôž žiadnych 50m. To funguje iba pri dynamických normách.
Ak sa snažíte trocha o odbornosť tak to zmažete.
Nepisali sme nic o nejakom potapani sa s nimi, je tam napisane ze je “vodeodolny do 50 m”- ako sa uvdza v normach. Ano, je to viac menej laboratorne testovanie, preto dalej piseme, ze sa s nim “mozu vykonavat plavecke treningy”. Plavecke treningy (nie potapacske treningy) sa predsa deju na hladine, nie v hlbke 50 m, takze nevidim zasadnu chybu v clanku.