MojAndroid

Spoločnosť LG sa chystá predstaviť novinku LG V30 a okrem úniku informácií sú tu aj nejaké tie indície, ktoré púšťa von samostné LG. Najnovšie hovoria o úchvatnom zvuku, ktorý má ich pripravovaný smartfón poskytovať. Sú o tom presvedčení až tak, že ich V30 bude mať “audio funkcie novej generácie, ktoré sa doteraz v smartfónoch nevideli”.

Po prvé, minuloročný digitál-analógový konvertér HiFi Quad DAC z LG V20 prešiel vylepšeniami a našiel si tu svoje uplatnenie. Okrem toho, vďaka partnerstvu s kalifornskou spoločnosťou ESS Technology sa do smartfónu dostali aj funkcionality ako digitálne filtre a rôzne prednastavenia zvuku umožňujúce viac si prispôsobiť hudobný výstup. Oveľa lepšie a čistejšie bude znieť zvuk aj zo slúchadiel. Z obrázku vidno, čo všetko si budeme môcť nastavovať.

Vylepšeniami prejde aj nahrávanie hudby. LG tvrdí, že mikrofón ich zariadenia zaznamená bez skreslenia širší dynamický rozsah zvukov od šepkania po búrku. Lepšie na tom bude aj stream hudby, nakoľko LG v modeli využilo technológiu high-res streaming od britskej spoločnosti MQA Ltd.

Aby toho nebolo málo, do spolupráce dostali aj spoločnosť Bang & Olufsen. Ich slúchadlá nájdete pribalené v krabičke spolu so smartfónom a podieľali sa aj na vyladenosti celkového zvukového zážitku smartfónu.

Čo sa týka prezmenu únikov, objavila sa čerstvá fotografia zachytávajúca LG V30. LG potvrdilo, že smartfón bude disponovať 6-palcovým FullVision OLED displejom s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 2880 x 1440p. Smartfón má prísť s predinštalovaným Androidom Nougat, no čoskoro má prísť update na Android Oreo. Zatiaľ nie je vraj isté, či bude batéria s kapacitou 3200 mAh odoberateľná. Vo vnútri zariadenia sa ďalej nachádza Snapdragon 835 a 4 alebo 6 GB RAM.

Na predstavenie sa môžeme tešiť 31.augusta.

Zdroj: gizmochina.com a phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+