MojAndroid

Svetoznáma hudobná služba Spotify rozširuje svoje pôsobenie do ďalších krajín, tentokrát medzi nimi nechýba ani Slovensko. Slováci si tak budú môcť od zajtra (12.12.2013) vychutnať prístup k miliónom skladbám kdekoľvek, či už prostredníctvom notebooku, počítača alebo smartfónu a tabletu.

Launch_Image_Slovakia (1)

Spotify ponúka na Slovensku bezplatný prístup k 20 miliónom skladbám, tisícov interpretov a kapiel, ktoré sú po prvom prihlásení bez obmedzení k dispozícii po dobu šiestich mesiacov. Po uplynutí tejto doby sa prehrávanie obmedzí na 10 hodín mesačne. Nevýhodou skušobnej verzie je obmedzená kvalita streamu a prítomnosť reklám, ktoré sa prehrávajú medzi skladbami. Tieto sa však dajú preskočiť. K dispozícii je aj výhodný Prémium balíček, ktorý všetky vyššie zmieňované nedostatky odstraňuje. Ponúka teda hudobný stream v plnej kvalite 320 kbit/s, bez reklám a s možnosťou ukladať vytvorené playlisty aj na offline počúvanie. Potešujúcou správou je, že cena “Premium” účtu je spomedzi všetkých podporovaných krajín druhá najnižšia –  zastavila sa na príjemných 5,99 EUR mesačne.

http://www.youtube.com/watch?v=jmDhhm3lji8

Na Spotify nájdete aj slovenských a českých interpretov, ako Komajotu, Smolu a Hrušky, Čechomor, Richarda Müllera, Mira Žbirku, I.M.T Smile, Rytmusa a ďalších. Užitočnou je aj funkcia pre vyhľadávanie nových skladieb, ktorá vám na základe toho čo počúvate, sama navrhne rôznych interpretov a albumy, ktoré by vás mohli zaujať. Samozrejmosťou je potom integrácia sociálnych služieb, ako napríklad zdieľanie hudobných skladieb alebo playlistov. Novinkou je funkcia Spotify Connect, ktorá umožní prepojenie zariadenia s kompatibilnými reproduktormi značiek Argon, Bang & Olufsen, Denon, Hama, Marantz, Philips, Pioneer, Revo, Teufel a Yamaha. Ďalšie značky majú v budúcnosti pribúdať.

Na koniec už len dodáme, že aplikácia pre Android zatiaľ nie je na Slovensku oficiálne k dispozícii. Sprístupnená by mala byť zajtra. Doplnené: aplikácia je už dostupná aj na Slovenskom obchode Play.

http://www.youtube.com/watch?v=WWT4o9AwuT0

11.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+