MojAndroid

Prezident USA, Joe Biden, podpísal nový zákon, ktorý zakazuje čínskym spoločnostiam získavať nové licencie na hardvér. Senát tento zákon schválil jednomyseľne už počas minulého mesiaca. Podľa tohto nového zákona Regulačný úrad USA (FCC) zamietne akúkoľvek žiadosť spoločností Huawei a ZTE. Téme sa venoval portál Android Central.

Nový zákaz sa týka piatich čínskych spoločností, medzi ktorými nechýbajú giganti, akými sú Huawei a ZTE. Tieto firmy teraz stratili prakticky akúkoľvek nádej, že by v budúcnosti mohli získať licencie na nové zariadenia.

Nová legislatíva doslova zakazuje FCC prijímať alebo kontrolovať žiadosti o sieťové zariadenia od týchto spoločností, ktoré údajne predstavujú riziko národnej bezpečnosti. Cieľom legislatívy je zabezpečiť, aby sa sieťové zariadenia od spomínaných spoločností nepoužívali v telekomunikačnej sieti USA.

Nové žiadosti už regulačný úrad schvaľovať nebude

Regulačný úrad USA schválil od roku 2018 viac ako 3000 žiadostí od Huawei. FCC začiatkom tohto roka spustil program na pomoc telekomunikačným spoločnostiam, ktoré stále používajú hardvér a riešenia od Huawei a ZTE, na ich odstránenie z infraštruktúry krajiny. Tento program má hodnotu až 1,6 miliardy dolárov.

Pripomíname, že práve Huawei a HTC patria v telekomunikačných riešeniach medzi svetovú špičku a najväčších poskytovateľov. A to vrátane technológie 5G, ktorá je momentálne zavádzaná v celom svete.

Náš tip
Huawei: Ako je na tom ekosystém HMS a čo plány do budúcna?
15.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+