MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila novinky ekosystému Huawei Mobile Services (HMS) a jeho víziu do budúcna, a to ako na globálnej, tak aj lokálnej úrovni.

HMS je tretím najväčším globálnym mobilným ekosystémom

Spoločnosť Huawei oznámila najnovšie údaje o raste svojho ekosystému v treťom štvrťroku. Vývoj HMS podľa nich expanduje rýchlym tempom. Zaznamenala prudký nárast všetkých kľúčových ukazovateľov, vrátane celkového objemu aplikácií, registrovaných vývojárov a mesačných aktívnych používateľov (MAU). HMS tým potvrdilo svoju pozíciu tretieho najväčšieho globálneho mobilného ekosystému.

Úspech ekosystému HMS | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Údaje za 3. štvrťrok 2021:

1. Huawei AppGallery (MAU: celosvetovo 560 miliónov; 42 miliónov v Európe)
2. Browser (MAU: globálne 380 miliónov; 9,2 miliónov v Európe)
3. Cloud (MAU: globálne: 330 miliónov; 30,7 miliónov v Európe)
4. Huawei Themes (MAU: globálne: 120 miliónov; 7,9 miliónov v Európe)
5. Mapy Petal: (MAU: globálne: 20 miliónov; 7 miliónov v Európe)
6. Hudba (MAU: celosvetovo 210 miliónov; 10,3 miliónov v Európe)
7. Video (MAU: celosvetovo 230 miliónov; 14,3 miliónov v Európe)
8. Asistent (MAU: globálne: 360 miliónov; 17,6 miliónov Európa)
9. Vyhľadávanie Petal Search (MAU: celosvetovo 32 miliónov; 5,3 miliónov v Európe)

HMS – Tretí najväčší mobilný ekosystém na svete (údaje za 3. štvrťrok 2021):

1. Viac ako 5,1 milióna registrovaných vývojárov (+155 % medziročne)
2. 173 000+ integrovaných aplikácií HMS Core (+81 % medziročne)
3. Viac ako 560 miliónov AppGallery globálneho MAU (+12 % medziročne)
4. Viac ako 332,2 miliardy distribúcií aplikácií v 1. – 3. štvrťroku 2021 (medziročne +13 %)

Séria aplikácií Petal sa rozvíja podľa potrieb používateľov

Séria aplikácií Petal, ako sú Petal Search, Petal Maps a Petal Assistant, sa neustále zdokonaľuje a rozvíja podľa potrieb používateľa. Petal Search 2.0,  vyhľadávací nástroj novej generácie, ponúka inovatívne vyhľadávanie vo viac ako 20 rôznych odvetviach. S priemerným počtom 8 miliárd vyhľadávaní denne, umožňuje Petal Search partnerom efektívne distribuovať obsah prostredníctvom vlastnej platformy UniBox spoločnosti Huawei.

Petal Maps rozširujú svoje možnosti navigácie

Aplikácia Petal Maps, ktorá je dostupná vo viac ako 166 krajinách a regiónoch, nedávno získala prestížne ocenenie Red Dot Design Award. Najnovšia aktualizácia Petal Maps prinesie ďalšie možností. Napríklad presné určovanie polohy, zobrazovanie topografických máp, rôznorodých interaktívnych mapových vlastností, hĺbkového vyhľadávania údajov, vysokokvalitného navádzania na úrovni jazdných pruhov a Map Studio. Používateľovi vďaka tomu poskytne interaktívny a informatívny zážitok z navigácie.

HMS | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei Ads je reklamný partnerský program na agentúry v celej Európe

Ďalším úspešným produktom ekosystému je reklamný program Huawei Ads. Odteraz je prístupný pre mediálne agentúry a vydavateľov aplikácií na celom svete. Huawei Ads dáva inzerentom možnosť vybrať si umiestnenia v rámci ekosystému Huawei, vrátane priamych umiestnení na zariadeniach, vlastných umiestnení v AppGallery, ako aj nových reklám vo vyhľadávaní v Petal Search a grafických reklám v aplikáciách Huawei a aplikácií tretích strán.

Huawei nova 9
Huawei nova 9 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nástroje ako Smart Bidding, Smart Banners spolu s odkazmi na inštaláciu jedným kliknutím poskytujú inzerentom lepšie možnosti kontroly a produkčné možnosti na maximalizáciu obratu investícií. Huawei Ads tiež ponúka partnerom motivačný program vrátane bezplatnej skúšobnej sumy, stimulov za skoré spustenie a prémiových mediálnych zdrojov pre priamych inzerentov a certifikované agentúry v Európe.

Nové balíčky na podporu vývojárov

Celá škála funkcií HMS Core umožní vývojárom vytvárať kvalitné aplikácie s kontextovými riešeniami pre viaceré smart zariadenia vrátane smartfónov, tabletov, smart televízorov, nositeľných zariadení a audio produktov. Tieto funkcie možno použiť aj na vytváranie aplikácií bežiacich na systéme Android, HarmonyOS a iOS pomocou medziplatformových vývojových rámcov, ako sú React Native a Cordova.

Spoločnosť Huawei tiež ohlásila viaceré programy podpory, ktoré budú v Európe ponúkané jednotlivým vývojárom, ako sú Huawei Student Developer (HSD) a Huawei Developer Group (HDG). Tieto komunity sa vyvíjajú prostredníctvom zdieľania znalostí o vznikajúcich technológiách a snažia sa podporovať ostatných vývojárov pri vytváraní nových a inovatívnych aplikácií.

Náš tip
OnePlus 8: Beta program Androidu 12 spustený, má to však háčik
15.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+