MojAndroid

Nová vlajková loď Huawei P9 má skutočne čo ponúknuť. Medzi jej najatraktívnejšie vlastnosti patrí aj špeciálny duálny fotoaparát s certifikáciou Leica, ktorý aktuálne testujeme v našej redakcii. Teraz sa ukázalo, že táto špeciálna súčiastka je vyrábaná čínskou spoločnosťou Sunny Optical Technology.

Náš tip
Huawei P9: Ide na to inak | RECENZIA

Huawei_P9_23

Na tom by nebolo nič zvláštne, keďže aj Huawei je čínsky výrobca. Spoločnosť je ale autorizovaná nemeckou spoločnosťou Leica, vďaka čomu ide vôbec o prvú spoluprácu známej fotografickej značky s čínskym výrobcom fotografických zariadení. Ak sa táto spolupráca ukáže ako prospešná, je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti uvidíme ešte viac smartfónov s fotoaparátom s certifikáciou Leica.

Huawei_P9_26

Ako sme už spomínali, Huawei P9 testujeme v redakcii a kompletnú recenziu môžete očakávať už v najbližších dňoch. Dovtedy si ale môžete pozrieť aspoň niekoľko testovacích fotografií, ktoré sme s telefónom zhotovili ihneď, ako sa nám dostal do rúk.

Aktualizované 21. apríla o 14:30:

Spoločnosť Huawei reagovala na spráy, ktoré hovorili o tom, že Leica nemá žiadny, resp. má iba minimálny podiel na vývoji fotoaparátu v novom Huawei P9. Práve naopak, ako uvádza spoločnosť, Huawei a Leica spolupracovali od samého začiatku vývoja fotoaparátu a Leica pomáhala pri vývoji optických prvkov, vyladení výslednej kvality snímkov, vývoji algoritmov pre spracovanie obrazu, optimalizácii, mechanickej konštrukcií modulu fotoaparátu a dokonca aj pri vývoji grafického prostredia aplikácie. Malo by ísť o základ dlhšej spolupráce a v žiadnom prípade tak nejde iba “schválenie” fotoaparátu spoločnosťou Leica.

Zdroj: MyDrivers via GSM Arena

21.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Marek

  Takže sa oficiálne potvrdilo, že Leica je len marketingové označenie, ktoré má predávať… Dúfam, že to ľudia z Leicy videli aspoň z lietadla.

  • Jan De Novosqde

   Prečo myslíš ? Napr. Peugeot vyrábaný na Slovensku je “len marketingové označenie” ktoré má predávať. A vôbec, v článku sa píše “čínsky výrobca.(spoločnosť) je autorizovaná nemeckou spoločnosťou Leica,

   • Marek

    Je to v zásade ten istý prípad, ako keď vznikol tablet Nokia N1. Od Nokie to malo iba názov. O všetko sa staral Foxconn. V tomto prípade je na mieste si klásť (resp. klásť túto otázku Leica), či vôbec nejakým spôsobom zasahovala do výrobného procesu, poskytla know-how alebo ako sa pričinila pri tvorbe tohoto foťáku. Ak totižto len dala povolenie na nalepenie názvu “Leica” na foťák, nepovažujem to za fér hru ani od Leicy, ani od Huawei.

    • kri

     A co je potom spojenie Appleu s Foxconnom?

     • lol

      To je uplne iny pripad. Ak teda vobec tomu rozumies.

      • kri

       Vo vysledku to je rovnake. Tvoj mobil, alebo jeho cast vyrobil niekto iny. A k tomu navrch, material sa doloval v bani africkymi detmi a po montazi v cine, po narocnej a tazkej sichte ludia z linky pachali samovrazdy. Vedenie Appleu sa vyjadrilo, ze to s nimi nema nic spolocne, ze to je probrem ich kotraktorov. To sa nazyva negativny marketing. Viac menej neziaduci, ak sa tomu vobec rozumies ;-)

       • Jaro

        Zato Ty máš ako vidím rozumu na rozdávanie

        • kri

         Preto este nemusis trollovat.

 • Marko Somtoja

  dve otázky: 1. kto už videl videá z tohto zázraku? 2. kto má potom ešte chuť za to vyplaziť 5 stoviek?

+