MojAndroid

Nová vlajková loď Huawei P9 má skutočne čo ponúknuť. Medzi jej najatraktívnejšie vlastnosti patrí aj špeciálny duálny fotoaparát s certifikáciou Leica, ktorý aktuálne testujeme v našej redakcii. Teraz sa ukázalo, že táto špeciálna súčiastka je vyrábaná čínskou spoločnosťou Sunny Optical Technology.

Náš tip
Huawei P9: Ide na to inak | RECENZIA

Huawei_P9_23

Na tom by nebolo nič zvláštne, keďže aj Huawei je čínsky výrobca. Spoločnosť je ale autorizovaná nemeckou spoločnosťou Leica, vďaka čomu ide vôbec o prvú spoluprácu známej fotografickej značky s čínskym výrobcom fotografických zariadení. Ak sa táto spolupráca ukáže ako prospešná, je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti uvidíme ešte viac smartfónov s fotoaparátom s certifikáciou Leica.

Huawei_P9_26

Ako sme už spomínali, Huawei P9 testujeme v redakcii a kompletnú recenziu môžete očakávať už v najbližších dňoch. Dovtedy si ale môžete pozrieť aspoň niekoľko testovacích fotografií, ktoré sme s telefónom zhotovili ihneď, ako sa nám dostal do rúk.

Aktualizované 21. apríla o 14:30:

Spoločnosť Huawei reagovala na spráy, ktoré hovorili o tom, že Leica nemá žiadny, resp. má iba minimálny podiel na vývoji fotoaparátu v novom Huawei P9. Práve naopak, ako uvádza spoločnosť, Huawei a Leica spolupracovali od samého začiatku vývoja fotoaparátu a Leica pomáhala pri vývoji optických prvkov, vyladení výslednej kvality snímkov, vývoji algoritmov pre spracovanie obrazu, optimalizácii, mechanickej konštrukcií modulu fotoaparátu a dokonca aj pri vývoji grafického prostredia aplikácie. Malo by ísť o základ dlhšej spolupráce a v žiadnom prípade tak nejde iba “schválenie” fotoaparátu spoločnosťou Leica.

Zdroj: MyDrivers via GSM Arena

21.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+