MojAndroid

Huawei včera v Londýne predstavil zaujímavý vlajkový model P9, ktorý celý svet zaujal najmä svojim novým duálnym fotoaparátom. Ten ponúka dvojicu 12 Mpix snímačov, z ktorých každý má ale v tomto smartfóne inú funkciu. Jeden je stelesnením tradičného fotoaparátu a od iných sa veľmi neodlišuje. Ten druhý je ale zaujímavejší tým, že výrobca pri ňom odstránil farebný filter, čo znamená, že scénu zachytí len v čierno-bielych farbách. To však nie je jeho hlavná úloha. Vďaka absencii RGB filtra dopadá na jednotlivé pixely viac svetla, čo v spojení s druhým snímačom prináša benefit v podobe kontrastnejších a najmä svetelnejších snímkov. Toto spojenie pocítite najmä v zhoršených svetelných podmienkach, v ktorých má duálny fotoaparát Huaweiu zachytiť až o 270% viac svetla ako iPhone 6S, resp. o 70% viac ako Samsung Galaxy S7.

Náš tip
Huawei P9 predstavený. Má duálny fotoaparát s certifikáciou Leica

Huawei_P9_3

My sme Huawei P9 už začali testovať a priamo v Londýne sme vytvorili aj niekoľko testovacích fotografií, ktoré nám dávajú aspoň ako takú predstavu o kvalitách jeho duálneho fotoaparátu. Prvé hodiny, ktoré sme s týmto zariadením strávili v nás zanechali veľmi dobrý dojem, a to nielen z toho, ako funguje samotný fotoaparát. Podrobnú recenziu však pripravujeme, vy si zatiaľ môžete pozrieť naše prvé testovacie zábery. Čo na ne hovoríte?

Náš tip
Huawei P9 už testujeme v redakcii. Pýtajte sa

7.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+