MojAndroid

Huawei dnes v Londýne oficiálne predstavil svoju novú vlajkovú loď, ktorá prichádza ako nástupca minuloročného modelu. Novinka s označením Huawei P9 už na prvý pohľad zaujme viacerými novinkami. Zatiaľ čo dizajn a konštrukčné spracovanie ostali verné známym tvarom, hardvérová výbava sa dočkala významných zmien. Tešiť sa môžeme napríklad na nový duálny fotoaparát certifikovaný nemeckým výrobcom Leica, snímač odtlačkov prstov, či výkonnejší procesor.

Huawei P9 je najmä o fotoaparáte

Huawei vo svojej vlajkovej lodi použil dva snímače. Obidva majú rozlíšenie 12 Mpix, napriek tomu sa však svojimi vlastnosťami výrazne odlišujú. Zatiaľ čo jeden sa od iných mobilných fotoaparátov veľmi neodlišuje, ten druhý je monochromatický. Táto dvojica však podľa výrobcu dokáže vytvárať fotografie o 50% lepším kontrastom, pričom dáta získané z obidvoch snímačov zlepšujú aj svetelnosť snímkov. Vďačí za to najmä monochromatickému snímaču, ktorý odstránil RGB filter, vďaka čomu dokáže prijať viac svetla ako snímače v tradičných fotoaparátoch.

Výborné fotografické schopnosti P9 sú dosiahnuté aj prostredníctvom  know-how spoločnosti Leica. Fotoaparát Huawei P9 ponúka tri režimy Leica: štandardné (standard), živé farby (vivid colours) a mäkké farby(smooth colours). Ďalej je k dispozícii napríklad monochromatický režim. Vďaka hybridnej technológii ostrenia vyhotovuje Huawei P9 snímky s vyššou rýchlosťou, väčšou presnosťou a stabilitou. P9 podporuje ostrenie fotoaparátu založené na troch metódach – laserovej, kontrastnej a výpočtu hĺbky – pričom vždy automaticky vyberie tú z nich, ktorá v daných podmienkach dosiahne najlepšie výsledky. Ďalšou fotografickou funkciou je široká clona, ktorá umožňuje používateľom experimentovať s hĺbkou ostrosti a vytváraním rozostreného pozadia, čo je ďalší benefit prítomnosti duálneho fotoaparátu. Nevýhodou ale je, že mu chýba optická stabilizácia. Či sa to ukáže ako mínus ale uvidíme až pri testovaní, ktoré začíname už dnešným dňom.

Full HD displej, výkonný čipset Kirin 955, batéria 3000mAh

Huawei P9 je podobne ako predchodca vyrobený z hlinúku s hranami brúsenými diamantom. Vo výbave má 5,2-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením a poháňaný je 8-jadrovým procesorom Kirin 955, ktorý pracuje s frekvenciou 4×2,5GHz + 4×1,8GHz, navyše doplnený aj o 3GB operačnej pamäte RAM (k dispozícii je aj model so 64GB vnútornej pamäte a 4GB RAM, ktorý sa však u nás predávať nebude). Zoznam špecifikácií dopĺňa ešte 3000 mAh batéria, USB C konektor, 32GB interné úložisko, predná 8 Mpix kamera, ako aj Android vo verzii 6.0 doplnený o nadstavbu EMUI 4.1.

Huawei P9 Plus s 5,5-palcovým displejom

Huawei taktiež odhalil model P9 Plus s 5,5-palcovým AMOLED Press Touch (displej citlivý na silu dotyku) displejom a 3400mAh batériou. P9 Plus ponúka rýchle nabíjanie dual-IC, ktoré používateľom umožní 6 hodín hovoru za 10 minút nabíjania, ale aj stereoreproduktory. Okrem toho, bude dostupný len vo verzii so 64GB vnútornej pamäte a 4GB operačnej pamäte RAM. P9 a P9 Plus disponujú tiež novými technológiami, ako je systém 3 antén, ktoré umožnia bezproblémové a stabilné pripojenie. Oba modely sú vybavené biometrickou technológiou rozpoznania odtlačku prsta. 

Huawei P9

Cena a dostupnosť

Odporúčaná maloobchodná cena 32GB verzie Huawei P9 je 549 €. Predobjednávky u obchodných partnerov na Slovensku začínajú 8. 4. 2016 a budú pokračovať až do 30.4.2016. Dostupné budú farby Titanium Gray a Mystic Silver. Zákazníci, ktorí si v danom termíne Huawei P9 objednajú u vybraných partnerov, získajú zadarmo ako darček inteligentný náramok Huawei Talkband B2 v hodnote 168 €. O dostupnosti modelu Huawei P9 Plus zatiaľ výrobca na Slovensku neinformoval.

 

NAŽIVO z LONDÝNA:

fotky postupne dopĺňame.
6.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+