MojAndroid

Už približne 7 mesiacov vlastním HMS smartfón Huawei P40 Pro. Začiatky boli ťažšie, musel som si zvyknúť na to, že nemám obchod Google play. Našťastie existujú funkčné alternatívy.

Aplikácie v AppGallery stále pribúdajú

Väčšinu aplikácií som stiahol z oficiálneho obchodu AppGallery od Huawei. Pred 7 mesiacmi ich tam nebolo tak veľa ako teraz. Išlo mi najmä o lokálne appky. Tie postupom času pribúdali a teraz s nimi nie je žiadny problém. Sú tu aplikácie slovenských bánk, navigácie, mailové aplikácie, proste všetko podstatné.

Huawei AppGallery
Takto vyzerá domovská obrazovka v AppGallery

Aplikácie, ktoré sa v AppGallery nenachádzajú, je možné stiahnuť cez oficiálny vyhľadávač Huawei – Petal Search, prípadne využiť alternatívny obchod, kde je úplne všetko. Napríklad Aurora Store.

Na Huawei služby som si zvykol

S Huawei P40 Pro sa dá žiť aj bez Google služieb. Na Huawei služby som si zvykol a nič mi nechýba. Už som sa preladil na HMS až tak, že aj keby bolo Huaweiu dovolené prejsť späť na Google služby, asi by som zostal pri tých od Huawei. Veď prečo to meniť, keď to funguje?

Huawei P40 Pro PUBG

Stále existujú aplikácie, pre ktorých správne fungovanie sú Google služby nutnosťou. Za tie som si našiel schopné náhrady. Či už ide o novú mapovú aplikáciu Petal Maps, ktorá výborne nahradí Google Mapy alebo e-mailového klienta. V tomto prípade používam toho vstavaného a funguje mi v ňom aj Gmail účet. Bez problémov.

Hlavné dôvody, prečo som išiel do Huawei P40 Pro

S telefónom ako takým som spokojný. Slúži ako má, ponúka mi výbornú výdrž na jedno nabitie a robí krásne fotky. Funguje mi minimálne 95 percent všetkých aplikácií, ktoré som používal na telefóne s Google službami. Do budúcna to s aplikáciami bude len lepšie, Huawei sa očividne snaží.

Huawei P40 Pro vyrez

Meniť značku zatiaľ neplánujem, som spokojný

Jediná vec, ktorá mi nefunguje a je mi za ňou trochu smutno, je Google Pay. Huawei má síce svoje vlastné riešenie – Huawei Pay, ale to u nás zatiaľ dostupné nie je. Dúfam, že v najbližších rokoch sa dočkáme. P40 Pro som si vybral kvôli dizajnu a funkciám. Tiež ma lákalo vyskúšať telefón, ktorý nemá Google služby. A oplatilo sa. Huawei telefóny vlastním už 6 rokov a zatiaľ nemám v pláne meniť značku.

Za článok ďakujeme čitateľovi Norbertovi. Článok vznikol v spolupráci s Huawei.

Vlastníte smartfón Huawei bez Google služieb? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť aj vy. Ak bude váš text dobrý, zverejníme ho u nás na www.mojandroid.sk.

24.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+